TRANSFERY: Piasecki oficjalnie w Stali Mielec

26.08.2021 (14:20) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/8/fabian_612786e1d0db5.png

fot.: stalmielec.com

Śląsk Wrocław potwierdził wypożyczenie swojego napastnika do zespołu z Podkarpacia. Fabian Piasecki będzie zawodnikiem Stali do końca obecnego sezonu, w umowie zawarto jednak zapis dotyczący wcześniejszego powrotu. 

O pierwszych informacjach dotyczących ewentualnego wypożyczenia Fabiana Piaseckiego do Stali Mielec pisaliśmy TUTAJ. 26-letni napastnik rozstaje się ze Śląskiem po roku od transferu z pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec, w barwach którego świętował tytuł króla strzelców zaplecza ekstraklasy. Piasecki będzie występował w barwach Stali Mielec do końca sezonu, albo jedynie do końca rundy jesiennej, bo klub z Oporowskiej w umowie wypożyczenia zastrzegł opcję szybszego powrotu już na początku 2022 roku.

"Przyznam, że sam napierałem na ten ruch, bo nie mogę sobie pozwolić, by drugi rok z rzędu siedzieć na ławce. Mam wrażenie, że co by się nie działo i czego bym nie robił wchodząc z ławki i tak grałby Erik Exposito. Wiadomo, jest Hiszpanem, jest młodszy i pewnie oceniono, że ma wyższy potencjał sprzedażowy. Ja się na to nie obrażam, ale chcę grać, stąd wypożyczenie do Stali. Jeśli Śląsk będzie chciał mojego powrotu zimą, to ma możliwość skrócenia wypożyczenia" -

- powiedział Fabian Piasecki w rozmowie z Gazetą Wrocławską.

W ciągu roku wychowanek klubu Marcinki Kępno rozegrał dla zielono-biało-czerwonych 38 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył siedem bramek oraz jedną asystę. Piasecki sprawdzał się jako joker – tak było w ubiegłotygodniowym meczu 5. kolejki ekstraklasy, gdy w doliczonym czasie kapitalnym strzałem uratował remis z Piastem (1:1), a w poprzednim sezonie trafiał na wagę punktów po wejściach z ławki również na stadionach Cracovii i Górnika Zabrze. Stal Mielec będzie dla Piaseckiego już czwartym klubem w ekstraklasie – w sezonie 2014/2015 debiutował w barwach zespołu z Roosevelta, a później awansował z Miedzią Legnica.

ZOBACZ też: Nabór do Śląsknetu!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.