TRANSFERY: Śląsk kusi skrzydłowego z I ligi?

22.06.2022 (06:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/6/tychy_62b33a563b3fa.jpg

fot.: Paweł Kot

Niewykluczone, że kolejnym letnim wzmocnieniem zespołu Ivana Djurdjevicia będzie zawodnik, który do tej pory miał okazję występować na zapleczu ekstraklasy. Na korzyść pierwszoligowca wpływa fakt, że w przyszłym sezonie ciągle będzie młodzieżowcem. 

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Śląsk Wrocław złożył ofertę za skrzydłowego Marcina Kozinę z pierwszoligowego GKS Tychy. Według doniesień dziennikarza, klub z Edukacji rozważa ofertę, która prawdopodobnie będzie wymagała negocjacji, jednak porozumienie jest możliwe. Zielono-biało-czerwoni wzmocnień na bokach potrzebują od dawna, po tym jak w poprzednim okienku Jacek Magiera zbudował kadrę bez skrzydłowych, których nie potrzebował w systemie z trójką obrońców, a dodatkowo tego lata po wygaśnięciu kontraktu do Legii Warszawa przeniósł się Robert Pich. Atutem Koziny jest również wiek – urodzony w 2001 roku zawodnik w nowym sezonie ekstraklasy ciągle pełniłby rolę młodzieżowca.

Co ciekawe, Kozina w sobotę… miał okazję zagrać we Wrocławiu, gdy wszedł po pierwszej połowie sparingowego meczu GKS Tychy przy Oporowskiej. Jego drużyna prowadziła po 45 minutach ze Śląskiem, ostatecznie przegrała jednak w nieoficjalnym debiucie trenera Dominika Nowaka 1:3. Miniony sezon był pierwszym dla 21-letniego skrzydłowego na szczeblu centralnym. W 31 ligowych meczach zanotował cztery asysty, a wcześniej występował w LKS Goczłakowice Zdrój, Rekordzie Bielsko-Biała oraz drużynie juniorów Halniaka Maków Podhalański. Gdyby Kozina podpisał kontrakt ze Śląskiem, byłby czwartym zawodnikiem pozyskanym przez klub z Oporowskiej w trwającym okienku transferowym – wcześniej umowy podpisali Martin Konczkowski, Michał Rzuchowski oraz Jakub Lutostański.

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Śląsk sprzedaje Gollę