TRANSFERY: Śląsk pozyska talent z Legii!

13.06.2024 (13:20) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2024/6/milosz-jacek_665c144f7d9c1.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Udało nam się potwierdzić doniesienia medialne - Filip Rejczyk zostanie zawodnikiem Śląska Wrocław. Jest to jeden z największych talentów stołecznego klubu w ostatnich latach. 

Śląsk bardzo szybko działa na rynku transferowym i właśnie domyka kolejny transfer. Z klubem kontrakty podpisali już Serafin Szota, Simon Schierack, Tomasz Loska. Wykupiono też z Bułgarii Simeona Petrowa. Kolejnym wzmocnieniem zespołu zostanie Filip Rejczyk.

Zawodnik pochodzi ze Stalowej Woli. Do Akademii Legii przyszedł w 2019 roku z AP Profi Zielonki. Urodził się w 2006 roku, tak samo jak Karol Borys - występowali obok siebie podczas spotkań reprezentacyjnych. Rejczyk jest obecnie młodzieżowym reprezentantem Polski w kadrze do lat 18. W ubiegłym roku grał w każdym meczu kadry do lat 17 na mistrzostwach Europy, gdzie Polacy dotarli do półfinału. Zdobył tam bramkę i zanotował trzy asysty. Mimo, że otrzymał ofertę nowego kontraktu od Legii Warszawa, zdecydował się na odejście ze stołecznej drużyny. W sezonie 2023/2024 rozegrał zaledwie 70 minut w barwach pierwszej drużyny Legii. Częściej grał w trzecioligowych rezerwach. Może występować na kilku pozycjach w środku pola.

Jak udało nam się potwierdzić, nowym klubem pomocnika zostanie Śląsk Wrocław. O transfer zawodnika mocno zabiegał Jacek Magiera. Kontrakt zostanie podpisany na dwa sezony z opcją przedłużenia o kolejny rok. Jako pierwszy informacje o zainteresowaniu zawodnikiem przez Wojskowych podawał Bartosz Wieczorek z TVP Sport.

ZOBACZ też: Trybuna B zamknięta na najbliższy mecz w europejskich pucharach. Czy będzie odwołanie?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.