TRANSFERY: Śląsk przekonał Manchester United

TRANSFERY: Śląsk przekonał Manchester United

fot.: manutd.com

Trener Vitezslav Lavicka życzył sobie stopera i będzie miał stopera. Według nieoficjalnych informacji, pierwszy zimowy transfer wrocławian jest już przesądzony. - Kluby się dogadały, za kilka dni przylecę do Polski - przekazał nam Łukasz Bejger.



 

O tym, że Śląsk walczy o pozyskanie 19-letniego obrońcy drugiej drużyny Manchesteru United pisaliśmy już na początku tygodnia. Łukasz Bejger był wówczas kuszony także przez Raków Częstochowa, w pewnym momencie to właśnie pod Jasną Górę było mu nawet bliżej niż do Wrocławia, sytuacja ostatecznie ma się jednak ułożyć po myśli dyrektora Dariusza Sztylki.

Jak poinformował portal meczyki.pl, zielono-biało-czerwoni ostatecznie wygrali wyścig z wiceliderem ekstraklasy o Bejgera i podpiszą z nowym zawodnikiem trzyipółletni kontrakt. Pierwszą rozważaną opcją było ponoć wypożyczenie z opcją wykupu, Śląskowi zależało jednak na transferze definitywnym, a dopiąć swego udało się dopiero po trudnych negocjacjach.

Informacje o zaawansowanym etapie rozmów z nowym środkowym obrońcą w rozmowie z nami potwierdzał w tym tygodniu dyrektor sportowy Dariusz Sztylka. Jeżeli plany pozyskania Bejgera zostaną ostatecznie przypieczętowane podpisem pod kontraktem, Śląsk będzie mógł się pochwalić prestiżowym zwycięstwem, jednak sam zawodnik musi uzbroić się w cierpliwość. Jego transfer do Wrocławia obliczony jest na rozwój i podstawowy skład dopiero w przyszłości, a w najbliższych miesiącach ma budować swoją pozycję w drużynowej hierarchii.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.