TRANSFERY: Śląsk testuje napastnika

07.08.2023 (13:58) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2023/6/DSC_3514_6494838ecabcb.jpg

fot.: Gleb Soboliew

Kadra Śląska Wrocław zdecydowanie nie jest jeszcze zamknięta. Dyrektor sportowy David Balda szuka wzmocnień, które ewidentnie są zespołowi potrzebne. Jak udało nam się ustalić, jednym z testowanych zawodników jest młodzieżowy reprezentant Norwegii. 

- Testujemy ciekawego napastnika - napisał w poniedziałek na Twitterze David Balda. Rzeczywiście, jest to interesujący zawodnik, 20-letni Nicolai Skoglund. Piłkarz ten od kilku lat trenował w akademii Sportigu Lizbona, nie zadebiutował jednak w pierwszym zespole. Jest napastnikiem, mierzy 187 cm wzrostu i nie ma aktualnie pracodawcy.

Znane są już losy Jakuba Paury, którego Śląsk testował (więcej pisaliśmy o nim TUTAJ). 31-letni Słowak nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego, o czym poinformował Piotr Potępa, a chwilę później potwierdził to oficjalnie Balda.

Z kolei Bartosz Wieczorek z TVP Sport donosi, że coraz bliżej Śląska jest młody i bardzo ciekawie prezentujący się Peter Pokorny. 21-letni Słowak w swoim CV ma m.in. austriacki Red Bull Salzburg, hiszpański Real Sociedad i węgierski Fehervar. Jest środkowym pomocnikiem. Udało nam się potwierdzić, że Pokorny faktycznie jest bliski podpisania kontraktu i zostanie zawodnikiem Śląska najpóźniej w środę. Oczywiście, o ile nie wydarzy się nic niespodziewanego, co w przypadku transferów często ma miejsce.

ZOBACZ też: Legenda klubu rozpoczyna swój szesnasty sezon ze Śląskiem

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.