TRANSFERY: Śląsk wzmocni się słowackim skrzydłowym z Ekstraklasy?

28.07.2020 (21:46) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/2020/7/jirka_5f2137f41d05a.jpg

fot.: Paweł Kot

Z wypiekami na twarzy czekamy na kolejne plotki transferowe i udało się. Wieczorową porą doczekaliśmy się na Twitterze, od niemal niezawodnego tajemniczego Adama, informacji o nie byle jakim piłkarzu. Śląsk sonduje możliwość sprowadzenia słowackiego skrzydłowego Crveny Zvezdy, którego znamy z ekstraklasowych boisk, ponieważ przebywał na wypożyczeniu w Górniku Zabrze. 

Mowa o Eriku Jirce, 22-letnim Słowaku występującym w zeszłym sezonie w Górniku Zabrze, do którego był wypożyczony z Crveny Zvezdy Belgrad. Według portalu Piłkarskie Bałkany serbski klub nie przewiduje dla skrzydłowego miejsca w swoim składzie na przyszły sezon. Pozostanie Słowaka w Górniku Zabrze jest wciąż możliwe, jednak zawodnik liczyłby na wyższą pensję niż proponują zabrzanie. Włodarze nie skorzystali z pierwszej propozycji wykupu piłkarza.

Erik Jirka to typowy prawy skrzydłowy, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzimym Spartaku Trnava. Poprzez zespół młodzieżowy i rezerwy przebił się do pierwszej drużyny, w której w 104 spotkaniach zdobył 14 goli i 12 razy asystował kolegom. Dobra forma zaowocowała transferem do "Czerwonej gwiazdy", w której pomocnik nigdy nie przebił się na stałe do składu. Dwukrotnie był wypożyczany - najpierw do serbskiego FK Radnicki Nis, a w styczniu tego roku na tej samej zasadzie wzmocnił zabrzańskiego Górnika.

W Ekstraklasie piłkarz ten rozegrał 17 spotkań i czterokrotnie trafiał w nich do siatki rywali. Jest piłkarzem stosunkowo młodym, jego atutem może też być przyzwoity jak na skrzydłowego wzrost - 184 centymetry. Wzmocnienie Śląska na tej pozycji to jeden z priorytetów klubu po rekordowym transferze Przemysława Płachety (opisaliśmy to szerzej TUTAJ) oraz nieprzedłużeniu kontraktu z Filipem Markoviciem. Warto też zaznaczyć, że zimą Śląsk stracił na rzecz Legii Mateusza Cholewiaka.

źródło: Twitter

ZOBACZ też: Bramkarz zamienia Śląsk na Arkę