TRANSFERY: Temat Pirulo wraca jak bumerang

04.01.2021 (16:45) | Karol Bugajski

fot.: Paweł Lipnicki

Kolejne okienko we Wrocławiu rozpoczyna się od spekulacji dotyczących hiszpańskiego lidera ŁKS. Pirulo nie pierwszy raz przykuwa uwagę ekstraklasowych drużyn. 

Hiszpański pomocnik trafił do Polski przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu i miał stanowić idealne uzupełnienie dla Daniego Ramireza w składzie świeżo upieczonego beniaminka ekstraklasy ŁKS. Rzeczywistość okazała się jednak mało kolorowa – Pirulo zdobył tylko jedną bramkę w lidze, w dodatku już po tym, jak łodzianie stracili szanse na utrzymanie i nie wypromował się tak jak wytransferowany do Lecha rodak.

Pirulo pozostał przy Alei Unii, a w bieżącym sezonie ma już zdecydowanie więcej do zaproponowania. Jeszcze przed startem jesiennych zmagań na zapleczu ekstraklasy, 29-letni pomocnik wraz ze swoim zespołem niespodziewanie wyeliminował Śląsk z Pucharu Polski. Rundę zakończył zaś z ośmioma bramkami i pięcioma asystami na koncie, co czyni go najbardziej efektywnym piłkarzem ŁKS oraz jednym z najlepszych graczy 1. ligi. Nic dziwnego, że wróciły plotki łączące Hiszpana z transferem do ekstraklasy. Wśród rozważających jego sprowadzenie miałby być Śląsk Wrocław.

"Już latem byliśmy zainteresowani Pirulo, ale usłyszeliśmy, że trzeba za niego zapłacić, około 200 tysięcy euro. Ta suma sprawiła, że temat upadł. Śląsk nie płaci takich pieniędzy za piłkarzy"

- powiedział "Super Expressowi" dyrektor sportowy wrocławian Darusz Sztylka.

Dziennik podkreśla, że Sztylka po zakończeniu poprzedniego sezonu nawet pofatygował się w sprawie Pirulo do Łodzi. Targu nie udało się jednak dobić, a według deklaracji płynących z Oporowskiej dzisiaj, tematu tej zimy już nie ma.

Spokojne zimowe okienko we Wrocławiu tuż po świętach zapowiadał już prezes Śląska Piotr Waśniewski (pisaliśmy o tym TUTAJ). Znaczących transferów w najbliższych tygodniach należy się spodziewać jedynie w razie odejścia któregoś z kluczowych piłkarzy.

ZOBACZ też: Kiedy z Piastem i Wisłą Kraków? Znamy kolejne terminy