TRANSFERY: Ukrainiec negocjuje ze Śląskiem? W MLS chcą Puerto

30.07.2020 (08:07) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/2020/6/puerto_5ef8ef21bfd6d.PNG

fot.: Paweł Kot (wks.pl)

Od momentu oficjalnego ogłoszenia ostatniego transferu do Śląska, a potem odejścia Przemka Płachety minęło już trochę czasu. Kibice czekają na kolejne transfery, jednak jak na razie w dalszym ciągu dostają jedynie kolejne plotki. Nie inaczej będzie tym razem. 

Jak poinformował wczoraj na Twitterze znany z celnych informacji dotyczących Śląska użytkownik Adam94236657, kanadyjskie Vancouver Whitecaps jest zainteresowane sprowadzeniem do siebie stopera Śląska Wrocław, Israela Puerto. Kanadyjski zespół występuję w amerykańskiej MLS i w rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu zajęli w zachodniej dywizji zajęli miejsce w środku tabeli. "Niebiesko-biali" brali także udział w play-offach, jednak odpadli w 1/8 finału, ulegając 0:1 Sportingowi Kansas City.

Z naszych informacji wynika, że Israel Puerto ma zapisaną w kontrakcie klauzulę wykupu, jednak jej wysokość nie jest znana. Jeśli tak faktycznie jest, wystarczy, że amerykański ligowiec zdecyduje się wpłacić odpowiednią sumę, a jeśli zawodnik wyrazi chęć, transfer dojdzie do skutku. Puerto to jednak zawodnik w najlepszym dla piłkarza wieku. 27 lat to chyba nie jest jeszcze wiek, w którym odchodzi się do MLS, dlatego liczymy, że stoper zostanie jeszcze we Wrocławiu.

Mamy dla was także informację o negocjacjach transferu do klubu. Według informacji twitterowego użytkownika BuckarooBanzai, zajmującego się piłką nożną na wschodzie Europy (głównie Słowacja, Ukraina i Czechy), skrzydłowy FK Ołeksandrija Maksim Tretyakov sam przyznał, że jest w trakcie negocjacji ze Śląskiem Wrocław. Piłkarz ten to 24-letni ukraiński skrzydłowy, występujący w rodzimej ekstraklasie na zasadzie wypożyczenia ze słowackiego DAC-u Dunajska Streda.

Pomocnik rozegrał w obecnym sezonie ukraińskiej ekstraklasy 29 meczów, w których 10 razy trafiał do siatki rywali, dokładając do tego dwie asysty. Wystąpił również w sześciu meczach fazy grupowej Ligi Europy, gdzie jego klub zajął ostatnie miejsce w tabeli za francuskim Saint Etienne, Wolfsburgiem i belgijskim Gent. Statystyki, wiek i CV tego zawodnika wyglądają naprawdę solidnie. Uważacie, że byłby dla Śląska wzmocnieniem?

źródło: Twitter

ZOBACZ też: TRANSFERY: Śląsk wzmocni się słowackim skrzydłowym z Ekstraklasy?