TRANSFERY: Wiemy, co z Gerstensteinem!

27.05.2024 (15:30) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2024/5/gery_664c313e84138.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Po zakończeniu tego sezonu do klubu wrócą zawodnicy, którzy byli wypożyczeni, ale co z Łukaszem Gerstensteinem? Młodzieżowiec był wypożyczony do Stali Mielec, jednak jego umowa ze Śląskiem wygasa z końcem tego sezonu. Udało nam się ustalić, czy piłkarz pochodzący z Cieplic przedłuży kończący się kontrakt. 

Łukasz Gersteinstein to piłkarz, który jest wychowankiem akademii Śląska Wrocław. 19-latek grywał w rezerwach WKS-u, jednak nie potrafił przebić się do pierwszego składu Trójkolorowych, więc udał się na wypożyczenie do Stali. W Mielcu nastolatek kolokwialnie mówiąc "odpalił",  zagrał w 23 meczach, w których udało mu się zdobyć dwie bramki oraz zanotować dwie asysty. 

Z naszych informacji wynika, że młodzieżowiec przedłuży wygasającą umowę z WKS-em o kolejne dwa lata (do 2026 roku). Niewątpliwie Gerstenstein może być ciekawą opcją na prawej stronie defensywy Śląska, gdzie musiał grywać chociażby Łukasz Bejger. Oprócz pozycji warto odnotować, że piłkarz pochodzący z Cieplic w nadchodzącym sezonie będzie miał status młodzieżowca.

Wbrew pozorom podpisanie nowego kontraktu z Gerstensteinem nie było takie łatwe, bowiem interesowały się nim kluby z MLS oraz Stal Mielec, a jego dobrą dyspozycję dostrzegł również selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, który powołał 19-latka na najbliższe zgrupowanie. 

 

ZOBACZ też: REZERWY: Powrót na fotel lidera w pięknym stylu (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.