TRANSFERY: Znamy następcę Exposito?

07.07.2021 (14:23) | Jakub Luberda
uploads/images/2021/5/koszulki_609eb954c23c5.jpg

fot.: Śląsk Wrocław

Jak podaje portal "Weszło", Caye Quintana może zostać nowym zawodnikiem Śląska. Hiszpański napastnik miałby przyjść do klubu tylko, jeśli na transfer zdecyduje się Erik Exposito. 

W ostatnich dniach na łamach naszego portalu pisaliśmy o informacji, która nagle obiegła wrocławskie media - Erik Exposito ma na stole kilka ofert od zagranicznych klubów. Śląsk nie chce pozbywać się Hiszpana, przedstawił mu nawet propyzcję nowego kontraktu, lecz aby uniknąć oddawania go za rok na zasadzie wolnego transferu, wrocławianie chcą, aby decyzję podjął już teraz. Jeśli nie zdecyduje się na pozostanie w Śląsku, to w grę wchodzi tylko sprzedaż w obecnym okienku transferowym. 

Potencjalnym zastępcą Exposito miałby być jego rodak - Caye Quintana. Napastnik do tej pory grywał na trzecim oraz drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. W sezonie 2018/2019 został nawet wicekrólem strzelców trzeciej ligi, zdobywając 18 goli. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze głosy o zainteresowaniu polskich klubów w kontekście pozyskania Quintany, a jednym z jego potencjalnych pracodawców miał być właśnie Śląsk. Ostatecznie Hiszpan zdecydował się jednak na dołączenie do walczącego o awans Cadiz. 

Ostatnie sezony Quintany nie są jednak nazbyt udane. W przeciągu dwóch lat rozegrał co prawda aż 62 spotkania, lecz okrasił je jedynie 4 golami i 5 asystami. Mierzący 1,80m napastnik cechuje się niezłą techniką oraz motoryką, czyli cechami przydatnymi do taktyki stosowanej przez trenera Jacka Magierę. 

Jak podają "Wrocławskiefakty.pl" Quintana miałby związać się ze Śląskiem trzyletnią umową. Dużym atutem Hiszpana jest regularna gra przez ostatnie sezony - w przeciwieństwie do niektórych nowych nabytków nie borykałby się on z problemami wytrzymałościowymi. 

 

ZOBACZ też: FOTO: Poznaj Parnawę