Tworek: Powinniśmy wywieźć stąd punkty

17.12.2020 (20:30) | Daniel Żuliński

Śląsk Wrocław po nerwowej końcówce pokonał Wartę Poznań 2:1 i przedłużył świetną passę na swoim stadionie. Co po tym spotkaniu miał do powiedzenia Piotr Tworek, szkoleniowiec gości?

Proszę o podsumowanie tego spotkania.

Możemy mieć ogromne pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Szczególnie za postawę w pierwszej połowie. Szybko straciliśmy bramkę i nie potrafiliśmy na nią skutecznie odpowiedzieć. Druga połowa też nie zaczęła się tak jak chcieliśmy. Dopiero po strzelonej bramce, w naszej grze coś ruszyło. Szkoda, że zawsze w jednym elemencie czegoś nam brakuje. Musimy nad tym popracować, bo to już nie pierwszy raz, kiedy przegrywamy spotkanie w którym była szansa na punkty.

Dlaczego Warta dopiero w drugiej połowie, potrafiła zagrozić bramce Śląska?

To jest trudne do wytłumaczenia. Myślę, że podświadomie wyniki ostatnich spotkań oraz szybko stracony gol, miał na nas taki wpływ. Dopiero strzelony gol dodał nam skrzydeł. Okazało się, że było już za późno. Szkoda, powinniśmy wywieźć z Wrocławia jakieś punkty.