Tworek: Trudno marzyć o 4 miejscu

09.05.2021 (18:36) | Kacper Rudzik
uploads/images/2021/5/KoPa_RakCzesSlaWro_23042021-80_6097ede796a0a.jpg

fot.: Paweł Kot

Oto zapis wypowiedzi trenera Piotra Tworka z konferencji prasowej po meczu. 

Piotr Tworek: W ostatnim meczu w roli gospodarza nie zdobyliśmy żadnego punktu i przegraliśmy ze Śląskiem. Otworzyliśmy wynik spotkania, mimo, że w pierwszej połowie to zespół gości stworzył sobie więcej sytuacji, aby objąć prowadzenie. Niestety, zbyt szybko stracona bramka w drugiej połowie spowodowała, że grało nam się trudniej. Można było przypuszczać, że trzeci gol zamknął mecz, ale walczyliśmy i zdobyta bramka na 2:3 dała nam cień nadziei na remis. Niestety, nie udało się. Przed nami spotkanie z Cracovią i będziemy starali się poprawić dorobek punktowy, żeby w dobrych humorach zakończyć rozgrywki.

Po dzisiejszym meczu trudno marzyć o czwartym miejscu. To spotkanie dawało zarówno nam, jak i Śląskowi walkę o tę pozycję, więc chcieliśmy wykorzystać szansę i tak się przygotowywaliśmy do meczu. W drugiej połowie był fragment, gdzie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i prowadziliśmy grę. Paradoksalnie to wtedy straciliśmy najpierw pierwszą, a później drugą bramkę, przy której nie zareagowaliśmy na kontratak. Z kolei przy stracie trzeciego gola za bardzo się odkryliśmy, bo dążyliśmy do wyrównania.

Dobrze oceniam dzisiejszą grę Maika Nawrockiego. Strzelił gola w meczu, w którym zadebiutował w pierwszym składzie, był również blisko zdobycia drugiej bramki. Zagrał poprawnie i jestem z niego bardzo zadowolony.

ZOBACZ też: Lewkot: Wybroniliśmy się i zwyciężyliśmy