Tylko zwycięstwo – w tym sezonie hasło Śląska

22.09.2023 (17:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/team_65084191b616d.jpg

fot.: Paweł Kot

Drużyna Jacka Magiery notuje obecnie serię pięciu ligowych wygranych z rzędu. W meczu z Piastem ma szansę wyrównać klubowy rekord. W myśl powiedzenia przykład idzie z góry, podobne serie notują także inne drużyny Śląska. Imponujące jest, że niemal wszystkie przewodnie drużyny w swych kategoriach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Czy w ten weekend passa zostanie podtrzymana? 

Oto serie Śląska:

PIERWSZY ZESPÓŁ (EKSTRAKLASA)

Po porażce w Mielcu wielu kibiców postawiło krzyżyk na drużynie. Choć był to dopiero trzeci mecz w sezonie, sporo osób wieszczyła stracony sezon. Reakcje rzekłbym śmieszne, ale pamiętając słabą psychikę wrocławian w poprzednich sezonach, można było mieć obawy. Tymczasem wrocławianie w pięknym stylu zanotowali pięć kolejnych wygranych, co wywindowało ich na pozycję lidera. Co więcej, jeśli w sobotę Śląsk pokona Piasta Gliwice, wyrówna klubowy rekord kolejnych zwycięstw w ekstraklasie.

REZERWY (III LIGA)

Śląsk rozpoczął mecz od wyjazdowego remisu z faworyzowanym Rekordem Bielsko-Biała, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Następnie przyszło zwycięstwo z Cariną Gubin i porażka w derbach Wrocławia ze Ślęzą. Od tego momentu Śląsk już tylko wygrywał. Po pięciu kolejnych wygranych Śląsk zajmuje pozycje wicelidera i daje wyraźny sygnał, że będzie liczyć się w walce o powrót do II ligi.JUNIORZY STARSI (WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW)

Po spadku z CLJ U-19 nadrzędnym celem Śląska jest powrót do elity. Droga do awansu jest dwuetapowa. Jesienią trzeba awansować do Makroligi, z której wiosną awansuje zwycięzca. Śląsk od początku dał sygnał, że rządzi w lidze wojewódzkiej. Wrocławianie wygrali wszystkie sześć meczów, w tym dwa z bezpośrednimi rywalami o awans z Miedzią Legnica i Chrobrym Głogów z imponującym bilansem bramkowym 33:1.

Śląsk jest liderem i ma duże szanse na awans do Makroligi. Co ciekawe drugie miejsce w tabeli zajmuje Wojskowy Klub Sportowy Śląsk z aktualną serią trzech zwycięstw z rzędu.

JUNIORZY MŁODSI (CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17)

Śląsk zaczął od wygranej w Poznaniu z KED, następnie przegrał w Szczecinie z Fase. Potem zanotował serię czterech wygranych z rzędu – z Lechią Gdańsk, z Rakowem w Częstochowie, wysoko 7:0 z Odrą Opole i na wyjeździe z Lechem. Passa została przerwana przez remis z Górnikiem Zabrze, ale i tak Śląsk od pięciu spotkań jest niepokonany i zajmuje drugie miejsce w tabeli.

JUNIORZY MŁODSI (WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH)

Młodzi wrocławianie świetnie zaczęli sezon i z kompletem czterech wygranych przewodzą w tabeli.

TRAMPKARZE (CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15)

W bieżącym sezonie Śląsk w pięciu meczach nie doznał porażki. Zaczął od dwóch remisów, a teraz notuje serię trzech kolejnych wygranych. Po pięciu kolejkach Śląsk jest liderem.

OLDBOJE (LIGA OLDBOJÓW +45)

Tu również mamy do czynienia ze świetnym startem. Najstarsza drużyna Śląska pewnie wygrała swoje pięć meczów w tym sezonie i zasłużenie prowadzi w tabeli.

Najważniejsze, jednak jest utrzymanie dobrego poziomu gry, a w przypadku drużyn młodzieżowych także rozwój zawodników. Nie można również popadać w hurraoptymizm (przykład Wisły Płock z ubiegłego sezonu).

ZOBACZ też: Rozkład jazdy