W mediach o Śląsku: Fatalny wynik na własne życzenie

29.01.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/1/328005502d_63d5785b931b2.jpg

fot.: Marcin Folmer

Po wysokiej porażce Śląska z Zagłębiem (0:3) zaglądamy do medialnych relacji - dziennikarze zwracają uwagę na dobry debiut Waldemara Fornalika w roli szkoleniowca lubinian, a także na kiepską postawę WKS-u.  

Przegląd Sportowy: Udany debiut Waldemara Fornalika

"Waldemar Fornalik udanie rozpoczął przygodę w Zagłębiu Lubin. Jego zespół pokonał w derbach Dolnego Śląska 3:0 Śląsk Wrocław. Piłkarze Ivana Djurdjevicia mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafili zamienić tego na sytuacje bramkowe. Natomiast Miedziowi byli bardziej konkretni w swoich działaniach."

WP Sportowe Fakty: Śląsk zapamięta te derby na długo

"Śląsk Wrocław kończył sobotnie spotkanie z Zagłębiem Lubin przy opustoszałych trybunach. Zespół Ivana Djurdjevicia przegrał z Zagłębiem Lubin w derbach Dolnego Śląska na swoim stadionie aż 0:3. W tym meczu było po prostu wszystko."

TVP Sport: Fala nieszczęść spadła na Śląsk

"Do tej pory 18. kolejka ekstraklasy obfitowała w remisy. Ten schemat postanowili przełamać piłkarze Zagłębia Lubin, którzy w regionalnych derbach z Śląskiem Wrocław wygrali 3:0 (1:0). Wymarzony debiut w roli trenera lubinian zanotował Waldemar Fornalik. Wrocławianom nic się nie układało w tym spotkaniu – w dziecinny sposób tracili bramki, stracili kluczową postać zespołu, a w dodatku nie wykorzystali jedenastki."

 Eska: Fatalny wynik na własne życzenie

"Śląsk Wrocław w pierwszym meczu po zimowej przerwie zmierzył się na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia nieudanie wznowili sezon 2022/2023. Derby Dolnego Śląska w ekstraklasie są już niemal ligowym klasykiem, lecz tym razem WKS na spotkanie nie dojechał."

ZOBACZ też: WIDEO: Skrót meczu Śląsk Wrocław 0:3 Zagłębie Lubin