W mediach o Śląsku: Remis z niedosytem

04.12.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/12/20231203PF_MP051_656cf9488dafd_656d08c3bd6ed.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Śląsk zremisował 1:1 z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mediów, zatem sprawdźmy, co dziennikarze piszą na temat niedzielnego spotkania. 

Przegląd Sportowy: Świetny mecz mistrza z liderem ekstraklasy! Dwa koszmarne błędy i dwa gole

"Co on zrobił?! Fatalny błąd Vladana Kovacevicia sprawił, że Raków Częstochowa tylko zremisował ze Śląskiem Wrocław (1:1)! Goście zaprezentowali się znacznie lepiej, prowadzili 1:0 po golu Sonny'ego Kittela, ale punkt liderom ekstraklasy zapewnił Piotr Samiec-Talar."

Weszło: Śląsk nie przegrał czternastego meczu z rzędu. Hit ligi nieco rozczarował

"Stara lekarska zasada brzmi: po pierwsze nie szkodzić. Jacek Magiera postanowił ją nieco zmodyfikować i od początku meczu nakazał grać piłkarzom Śląska według reguły: po pierwsze nie stracić. To podejście się nie sprawdziło: w pierwszej połowie wrocławski zespół był w starciu z Rakowem zupełnie bezradny. W drugiej szkoleniowiec gospodarzy zdjął swoim piłkarzom taktyczny, defensywny kaganiec. Starczyło do tego, żeby zdobyć punkt, ale po grze, która raczej nie zachwyciła 40 tysięcy zgromadzonych na stadionie widzów."

Interia Sport: Lider ekstraklasy równy mistrzowi Polski. Fatalny błąd przesądził

"W meczu na szczycie ekstraklasy Raków Częstochowa nie zdołał zmniejszyć dystansu do lidera Śląska Wrocław. Wydawało się, że mistrz Polski wygra, bo prowadził po golu Sonny'ego Kittela i kontrolował wydarzenia na boisku. Wystarczył jednak jeden błąd, piłkarze trenera Jacka Magiery wyrównali i przedłużyli serię spotkań bez porażki do czternastu."

GOL24: Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa w hicie 17. kolejki ekstraklasy. Dwa fatalne błędy, po których padły bramki

"Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z Rakowem Częstochowa w hicie 17. kolejki ekstraklasy. Obie bramki padły po fatalnych błędach obrony lub bramkarza. W ekipie gospodarzy nie popisał się Petkow, natomiast w drużynie gości Svarnas i Kovacević."

TVP Sport: Śląsk remisuje z Rakowem we Wrocławiu

"Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1 w meczu siedemnastej kolejki Ekstraklasy. W związku z tym przewaga wrocławian nad drugą w tabeli Jagiellonią Białystok stopniała do trzech punktów."

Gazeta Wrocławska: Remis z niedosytem po obu stronach. Śląsk wciąż liderem

"Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1 w hicie 17. kolejki ekstraklasy. Spotkanie z wysokości Tarczyński Arena Wrocław oglądało 40 tys. widzów."

ZOBACZ też: Śląsk 1:1 Raków. Wrocławski powrót z zaświatów (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.