WIDEO: Popis Gruszeckiego w reprezentacji

04.09.2021 (19:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/1/guczewski_6009a5236520a.png

fot.: slaskwroclaw.pl

Nastoletni snajper Śląska Wrocław zaimponował w koszulce z orzełkiem na piersi. Spektakularne wejście poprowadziło kadrę U-17 do wysokiego zwycięstwa na początek turnieju o Puchar Syrenki. 

Takie historie nie zdarzają się często. 16-letni napastnik drużyny Centralnej Ligi Juniorów Śląska wszedł na boisko w przerwie piątkowego meczu z Mołdawią w Malborku i w nieco ponad pół godziny zdobył cztery bramki. Biało-czerwoni po 45 minutach prowadzili już po bramce z rzutu karnego Oliwiera Sławińskiego, a swoje trafienie dołożył również Patryk Rychlik, jednak bohater spotkania rozegranego w Malborku był jeden. Dawid Gruszecki przypomniał, że drzemie w nim spory potencjał, a podobną skuteczność zdążył już przecież zaprezentować w tym sezonie w lidze – w meczu z Polonią Warszawa zdobył hat-tricka, jednak jego zespół w połowie sierpnia przegrał 3:6.

Co ciekawe, bramek w wykonaniu napastnika Śląska mogło być jeszcze więcej, bo urodzony w 2005 roku zawodnik w piątkowy wieczór obił jeszcze słupek i poprzeczkę. Efektowne zwycięstwo 6:0 z Mołdawią po imponującym wejściu Gruszeckiego to świetne rozpoczęcie turnieju o Puchar Syrenki w wykonaniu młodych Polaków. Na podobną skuteczność trener Dariusz Gęsior będzie liczył również w niedzielę, gdy kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie Holandia, a mecze o miejsca końcowe zaplanowano na wtorek.

ZOBACZ też: Duet ze Śląska wystąpił w młodzieżówce

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.