Wigilia na Oporowskiej

W piątek po porannym treningu w hali zespół Śląska spotkał się na uroczystej Wigilii na Oporowskiej. Zawodnicy, trenerzy i pracownicy klubu zasiedli w sali konferencyjnej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, a na stole nie zabrakło świątecznego opłatka. W uroczystości nie wziął udziału prezes Antoni Kordos, który wcześniej udał się na świąteczny wypoczynek, w jego zastępstwie honory „pana domu” pełniła dyrektor Małgorzata Korny. W odróżnieniu od poprzedniego roku, tym razem przedstawicielom mediów nie pozwolono na dłuższy udział w spotkaniu i po kilku minutach na zrobienie zdjęć poproszono dziennikarzy o wyjście. Nie wiemy zatem, jakie życzenia świąteczne sobie składano, z pewnością jednak wszyscy chcieliby spotkać się za rok przy wigilijnym stole, już jako zespół z ekstraklasy.


W czasie gdy w budynku klubowym panowała uroczysta atmosfera, nieopodal gromada robotników pracowała nad modernizacją stadionu. Za pomocą specjalnego urządzenia rozłożono już prawie całą trawę, która przyjechała do Wrocławia zwinięta w rolki. Przez okres do wznowienia rozgrywek murawa ma być podgrzewana, by się dobrze zakorzeniła. Piłkarze Śląska nie będą zimą trenować na Oporowskiej, by murawa była idealnie przygotowana do ligowych potyczek. Miejmy nadzieję, że drobna warstwa śniegu, która przykryła trawę, nie wpłynie negatywnie na jej stan.


Poniżej kilka zdjęć z Oporowskiej:


 












Marcin Polański

Autor

Marcin Polański

W Śląsknecie od 2003 roku (z przerwami urlopowymi), przez niemal 10 lat redaktor naczelny.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.