Wilusz: Nie zastanawiałem się długo

22.01.2021 (19:26) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/1/wiluz_600b13ac7434a.jpg

fot.: Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Maciej Wilusz jest pierwszym piłkarzem sprowadzonym przez Śląsk w zimowym okienku transferowym. Obrońca przenosi się do Wrocławia na zasadzie wypożyczenia z Rakowa Częstochowa, a w rozmowie z klubową stroną podzielił się pierwszymi wrażeniami po podpisaniu kontraktu. 

Maciej Wilusz: Opuszczając Śląsk jako młody chłopak, miałem szacunek oraz sentyment do tego miejsca i było pewnie coś takiego w głowie, że przyjdzie czas, żeby tutaj wrócić. Wiemy natomiast, jak toczą się kariery zawodników, trudno cokolwiek przewidywać. Przy wyjeździe do Holandii też miałem pewne plany poukładane, ale to jest sport, piłka i trzeba się dostosować do tego, jak wszystko się zmienia. Jestem teraz tutaj, fajnie się poczuć będąc tak naprawdę w domu. To na pewno bardzo pozytywny bodziec.

Kiedy wyjeżdżałem, Śląsk organizacyjnie był w trudnym momencie, bo graliśmy na poziomie starej 3. ligi. Natomiast czas, który minął, a szczególnie kolejne medale, mistrzostwo, trofea zdobywane przez ten klub, pokazały jak bardzo wszystko się pozmieniało i poszło do przodu. Teraz jest też nowy stadion, co oczywiście stanowi ogromną różnicę w stosunku do tego, co było, kiedy wyjeżdżałem. Krok w rozwoju jest naprawdę bardzo duży.

Sytuacja była bardzo dynamiczna. Dowiedziałem się, że Śląsk jest mną zainteresowany i jest możliwość przeprowadzenia takiego transferu. Długo się nie zastanawiałem. Na pewno można się po mnie spodziewać oddania, zresztą zawsze taki byłem. Mam nadzieję, że będziemy grać o jak największe cele, wszyscy tego chcą, choć wiadomo, że za każdym razem najbliższy mecz jest najważniejszy. Ja jestem taki, że rozliczenie tego, co udało nam się zebrać robię zawsze na koniec. Ze swojej strony będę chciał jak najbardziej pomóc chłopakom zarówno w szatni, jak i na boisku. Liczę, że rzeczywiście uda się zrobić coś dobrego.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Wilusz ponownie w Śląsku!