Wygrana juniorów w derbach Wrocławia.

Juniorzy Śląska po dobrym meczu pokonali na wyjeździe Polar 2:1, przegrywając do przerwy 0:1. Śląsk przez większą część meczu przeważał ale w I połowie po nieporozumieniu w obronie stracił bramkę po strzale Górskiego. Następnie miał miejsce okres przewagi Polaru, z którego nasi zawodnicy wyszli obronną ręką. II połowa to przygniatająca przewaga Śląska. W wielu akcjach brakowało wykończenia aż w końcu w zamieszaniu podbramkowym celnie z bliska strzelił Wróbel. 3 minuty później ten sam zawodnik strzelił z 16 m obok wybiegającego bramkarza do siatki. Był to więc udany powrót do drużyny. W ubiegłym sezonie Grzegorz Wróbel był czołowym strzelcem juniorów Śląska. Ze względu na kontuzję nie grał przez całą rundę jesienną. W pierwszym meczu wiosną doznał kolejnej kontuzji i znów pauzował 2 miesiące. Liczymy na dalsze gole.

Skład Śląska Paukszt - Jasiński Galiński (S. Wilusz (Szmaciarski)) Gawron Palewicz - Gajos (Wyszyński Krawczun (Stemplowski) Hajdamowicz Białas - Sienicki Wróbel (Galuś)

W najbliższą środę juniorzy Śląska podejmują Zagłębie Lubin

źródło: wlasne

Autor

Jacek Bratek

Urodziłem sie w 1970 roku, a swój pierwszy mecz Śląska z trybun obejrzałem 23.04.1983 - na Oporowskiej z Szombierkami. (2:1, gole Faber i Tarasiewicz). W Śląsknecie jestem od 2002 roku. Piszę o młodzieży, oldbojach, futsalu i historii Śląska, którą się pasjonuję. Okazjonalnie także o AMP futbolu.

Śląsknet to kawał mojego życia i wielka pasja oraz super społeczność.

Staram się przynajmniej na poletku lokalnym (rzadziej jeżdżę na wyjazdy) realizować hasło "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Śląsk Wrocław gra". Jestem niemal na wszystkich meczach Śląska rozgrywanych w okolicy. Od młodzików, juniorów i zespół rezerwy, oldboje, futsal, AMP Futbol i coraz częściej piłka kobiet. Jedyną przeszkodą pójścia na mecz Śląska jest inny mecz Śląska grany o tej samej porze na innym obiekcie, Dlatego tak czekam na nowy obiekt Akademii. Przeciętny tydzień to około 10 meczów WKS-u odwiedzonych na żywo, średnia roczna to około 400 spotkań. Prowadzę dokładne statystyki i w ciągu ponad 43 lat byłem na ponad 5500 meczach Śląska (we wszystkich kategoriach). Może gdybym lata temu zadbał o jakąś dokładną dokumentację, byłbym w księdze Guinessa. Tak pozostaje mi od czasu do czasu Kufel Guinessa, inicjały te same.

Wierzę we wrocławską młodzież, o której dużo piszę i wyrażam własne zdanie i marzę o chwili, gdy ludzie wychowani w klubie ze Śląskiem w sercu będą stanowić o sile klubu. Szanuję tradycję i stąd mocne więzi z oldbojami. Od 5 lat jestem fanem Ślaskowego futsalu, szacunek i podziw wywołują wojownicy z AMP Futbolu.

Oprócz Śląska regularnie kibicuję i odwiedzam mecze Ślęzy i Polaru.

Bo po prostu - moje serce bije za Śląsk.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.