Tuż przed zimą z raportu wypożyczonych nie płyną pozytywne wieści. Ciągle rehabilituje się Szymon Michalski, a w przypadku Mateusza Maćkowiaka konieczny był zabieg kolana. Tylko u Szymona Lewkota nie zmienia się nic. Swoją dobrą formę asystami potwierdza w trzecioligowej Polonii Nysa Igor Maruszak.

SZYMON LEWKOT

• Występy w tym sezonie: 4 (Śląsk II Wrocław) + 10 (Górnik Łęczna)
  • Minuty w tym sezonie: 360 (Śląsk II Wrocław) + 464 (Górnik Łęczna)
  • Gole/asysty: 0/2 (Śląsk II Wrocław)

Górnik Łęczna zmierzył się w hicie kolejki I ligi z innym spadkowiczem z ekstraklasy, czyli krakowską Wisłą. Już od początku przy Reymonta w Krakowie goście chcieli zarysować swoją przewagę i udało im się potwierdzić ją golem Łukasza Grzeszczyka. Podopieczni Radosława Sobolewskiego próbowali otrząsnąć się po tym ciosie i udało im się to tuż przed przerwą, kiedy swoje winy w postaci nieupilnowania strzelca pierwszego gola zmazał Dawid Szot, kierując piłkę do siatki strzałem głową po rzucie rożnym. Wisła cały czas szukała drugiej bramki, ale to łęcznianie wyprowadzili zabójczy kontratak zakończony dostawieniem nogi do piłki przez Serhija Krykuna. Szymon Lewkot pojawił się na boisku na ostatnie minuty meczu, zmieniając Daniela Dziwniela. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana zespołu Marcina Prasoła w tym sezonie ligowym, po której zawodnicy z Lubelszczyzny plasują się na 13. pozycji (18 punktów). W ostatniej serii gier przed zimową przerwą czeka ich prawdziwe wyzwanie, bowiem w niedzielę 13 listopada o 18:00 podejmą wicelidera z Niepołomic. Na koniec malutki smaczek dla tych, którzy ciągle smutni po przegranej Śląska z Miedzią (0:1).

SZYMON MICHALSKI

• Występy w tym sezonie: 7
  • Minuty w tym sezonie: 261
  • Gole/asysty: 0/0

Sytuacja Szymona Michalskiego ciągle jest niezmienna, zawodnik rehabilituje się we Wrocławiu po kontuzji stopy doznanej na zgrupowaniu kadry narodowej do lat 19.

MATEUSZ MAĆKOWIAK

• Minuty w tym sezonie: 543
  • Gole/asysty: 1/2

Niestety, potwierdziły się złe wieści. Niedawno pisaliśmy o tym, że Mateusz Maćkowiak znów ma problemy z kolanem i być może konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Takowa podjęta została w ubiegłym tygodniu, kiedy to 21-latek przeszedł zabieg rekonstrukcji chrząstki w stawie kolanowym. Pewne jest więc, że nie zobaczymy już go w tym roku na boiskach, natomiast o dalszym procesie rehabilitacyjnym będziemy informować na bieżąco. Wahadłowy Stomilu Olsztyn miał dobre wejście do drużyny Dumy Warmii, bowiem strzelił gola i miał asystę z rezerwami Lecha Poznań (2:2), a także wywalczył rzut karny w pojedynku z Wisłą Puławy (1:2). (Dopisać po meczu z Kotwicą!)

IGOR MARUSZAK

• Występy w tym sezonie: 14 (w tym jeden w Śląsku II Wrocław)
  • Minuty w tym sezonie: 946 (w tym 63 w Śląsku II Wrocław)
  • Gole/asysty: 1/2 (bramka w barwach Śląska II Wrocław w meczu pucharowym z Motorem Lublin)

Igor Maruszak cały czas gra od deski do deski, a tym razem w drugim meczu z rzędu dopisał asystę.

- Igor popisał się ładnym dograniem przy pierwszym golu dla nas. Cały czas widać u niego tendencję zwyżkową. Zauważalne jest, że stał się solidnym zawodnikiem, który z powodzeniem może poradzić sobie w futbolu seniorskim

- mówił w rozmowie z nami o formie prawego obrońcy trener Polonii, Łukasz Czajka.

Polonia Nysa zwyciężyła z ostatnimi w tabeli rezerwami Miedzi Legnica (2:0), a w następnej kolejce podopieczni trenera Czajki zmierzą się z Odrą Wodzisław Śląski. Pierwszy gwizdek tego meczu już w piątek 11 listopada o 13:00.

RYSZARD JAKUBIAK

• Występy w tym sezonie: 5
  • Minuty w tym sezonie: 99

Jakubiak powraca po kontuzji z początku września, jednak ciągle nie zobaczyliśmy go nawet na minutę. Powód? Trzeci raz w ostatnim czasie przytrafiła mu się choroba.

- Jakubiak przyniósł mi zwolnienie lekarskie na początku zeszłego tygodnia i znowu nie mógł pracować z drużyną. Miał gorączkę i był osłabiony. Na początku tego tygodnia zgłosił jednak, że jest już gotowy do zajęć. Zobaczymy, jak będzie wyglądał fizycznie w treningu i wtedy zdecydujemy się, czy dać mu szansę w meczu

- komentował sytuację skrzydłowego trener Czajka.