WYPOŻYCZENI: Przerwa w dobrym momencie

28.03.2022 (20:00) | Konrad Omieljaniuk
uploads/images/2020/2/mackowiaktrening_5e39bd512d9cf.jpg

fot.: Marcin Polański

Przedstawiamy raport występów zawodników wypożyczonych ze Śląska Wrocław, którzy rozgrywali swoje mecze w ubiegłym tygodniu. 

MATEUSZ MAĆKOWIAK

Dobre wieści napłynęły w sprawie Mateusza Maćkowiaka. Mający za sobą bardzo udaną rundę jesienną obrońca, całą zimę zmagał się z urazem. W czwartek pojawiła się informacja, iż wypożyczony ze Śląska zawodnik wrócił do treningów indywidualnych. W piątek Odra Opole rozegrała sparing z Zagłębiem Lubin, Maćkowiaka na boisku jeszcze nie ujrzeliśmy, ale liczymy, że jest to kwestia czasu i młodzieżowiec nawiązując do formy sprzed kontuzji zapuka do kadry Śląska na nowy sezon.

SZYMON KROCZ

Przerwa na kadrę wstrzymała rozgrywki pierwszej ligi, co pozwoli na spokojną rekonwalescencję również Szymonowi Kroczowi. Wypożyczony ze Śląska do Polkowic zawodnik również zmaga się z urazem, choć w tym przypadku rzecznik prasowy Górnika zapewnił nas, że nie jest to nic poważnego. Górnik w miniony weekend rozegrał sparing wewnętrzny, w którym Krocz nie wystąpił.

BARTŁOMIEJ FRASIK

Gdy tydzień temu opuścił boisko już w przerwie z powodu urazu, wydawało się, że nad bohaterami tego cyklu ciąży jakieś fatum. Na szczęście chyba tak nie jest, bo uraz Frasika okazał się niegroźny i w minioną sobotą znów ujrzeliśmy go w pierwszym składzie Hutnika Kraków. Mało tego, tym razem Frasik zagrał cały mecz, zachował czyste konto, a jego Hutnik wygrał 1:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, dając sobie jeszcze cień szansy na utrzymanie w drugiej lidze.

ZOBACZ też: Marcowe przerwy służą Śląskowi