Wysoka wygrana rezerw w sparingu, hat-trick Scaleta (RELACJA)

06.02.2021 (22:39) | Jacek Bratek

Rezerwy Śląska rozgromiły w sparingu Foto-Higienę Gać 7:1 (4:1).  W zespole trenera Piotra Jawnego zagrali  Łukasz Bejger i Mathieu Scalet i obaj byli mocnymi punktami drużyny.

Pierwsza bramka dla rezerw padła już w 1. minucie meczu, gdy po akcji Grzegorza Kotowicza strzał Przemysława Bargiela najpierw obronił bramkarz, ale dobitka tego samego zawodnika była już skuteczna. Osiem minut później Scalet przejął piłkę od obrońców rywala i uderzeniem z linii pola karnego podwyższył na 2:0.

Kolejna bramka padła po bardzo efektownej akcji zespołowej. Doskonałe prostopadłe podanie Adriana Łyszczarza przejął Kotowicz, a po jego dośrodkowaniu formalności dopełnił Sebastian Bergier. Była to czwarta asysta Kotowicza w trzech ostatnich sparingach (dodatkowo zdobył jednego gola) oraz trzecie trafienie Bergiera w okresie przygotowawczym drużyny rezerw.

Kolejną bramkę strzelił Scalet po zagraniu Bejgera. Foto-Higiena odpowiedziała golem Krzysztofa Bialika (wychowanek WKS Śląsk), który wykorzystał dośrodkowanie Macieja Matusika (to również były zawodnik Śląska).

W drugiej połowie trenerzy dokonali sporo zmian, ale przewaga Śląska nadal była wyraźna. Śląsk strzelił trzy gole, a przy wszystkich miał udział Filip Michalski, który w piątek podpisał nowy kontrakt z klubem. Najpierw, w swoim pierwszym kontakcie z piłką, wykorzystał podanie Mateusza Młynarczyka i strzałem z 15 metrów umieścił piłę pod poprzeczką. Następnie wyłożył piłkę Nicholasowi Miszczykowi, który z bliska wepchnął ją do siatki. W ostatniej akcji meczu Miczyk został sfaulowany przez bramkarza - karnego pewnie wykorzystał Scalet.

Śląsk II Wrocław 7:1 (4:1) Foto-Higiena Gać
Bramki: Scalet (3), Bargiel, Bergier, Michalski, Miszczyk oraz Bialik

Śląsk II: Budzyński (46' Tysiak) - Maruszak (46' Caliński), Poprawa, Bejger (46' Trepczyński), Maćkowiak, Kotowicz (46' Miszczyk), Scalet (46' Bukowski), Boruń (46' Młynarczyk), Bargiel (46' Fediuk), Bergier (46' Michalski), Łyszczarz (70' Scalet).