Z obozu rywala

Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Legią w Warszawie, GKS Bełchatów zagra w półfinale Pucharu Ekstraklasy. O awansie bełchatowian zadecydowała bramka Dawida Nowaka zdobyta w 90. minucie spotkania. W meczu w Warszawie przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Polski Rafała Ulatowskiego zastąpił Adam Fedoruk, który sukces swej drużyny tłumaczył lekceważącym podejściem rywala. - Po zdobyciu gola myśleli, że jest już po meczu – powiedział Fedoruk po ostatnim gwizdku na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej.

Rywalem GKS-u w walce o finał będzie Odra Wodzisław Śląski. W rundzie jesiennej Ekstraklasy we Wodzisławiu bełchatowianie pokonali Odrę 2:0 po golach Carlosa Costly'ego, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Birmingham City. Drugi ligowy mecz tych drużyn odbędzie się pomiędzy spotkaniami półfinału PE.

Przed piątkowym bardzo ważnym meczem ze Śląskiem Wrocław atmosfera w Bełchatowie jest bardzo dobra. Poza kontuzjowanym Bartłomiejem Chwalibogowskim, wszyscy piłkarze są zdrowi, a forma drużyny, po wyjazdowych zwycięstwach z ŁKS-em i Legią, zwyżkuje. Trener Ulatowski wróci do Bełchatowa jeszcze w środę, w czwartek poprowadzi trening i jeszcze tego samego dnia zespół GKS-u uda się na małe zgrupowanie do Gutowa Małego, skąd piłkarze bezpośrednio udadzą się na mecz.

źródło: gksbelchatow.com/gks.net.pl

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.