Zapowiadamy i typujemy 2. kolejkę (KURSY)

Zapowiadamy i typujemy 2. kolejkę (KURSY)

fot.: Jarosław Frąckowiak

Czym sobie zasłużyliśmy na tak emocjonującą pierwszą kolejkę ekstraklasy... Najlepsze jest to, że w piątek rozpocznie się druga seria gier najlepszej ligi w Polsce. Jakie są nasze typy oraz kursy LV BET na najbliższe siedem spotkań?



 

Piątek, 28 lipca

Ruch Chorzów - ŁKS Łódź (20:30)

NASZ TYP: 1

Drugą kolejkę ekstraklasy rozpocznie pojedynek beniaminków. Wicemistrz I ligi z zeszłego sezonu podejmie jej mistrza. Obie drużyny swój pierwszy mecz przegrały. Ruch po zaciętej walce utracił jednobramkową przewagę i przegrał 1:2 z Zagłębiem Lubin, a ŁKS padł ofiarą Tomasa Pekharta, który ustrzelił hat-tricka. Legia wygrała 3:0. Warto jednak wspomnieć, że wyróżniającą się postacią (w pozytywnym znaczeniu) w ekipie łodzian był młody bramkarz Aleksander Bobek. To w jego stronę wiele par oczu będzie skierowanych. Krótko mówiąc - to Ruch zaprezentował się lepiej w pierwszej kolejce. Między innymi z tego powodu to podopieczni Jarosława Skrobacza będą faworytami w piątek, dlatego typujemy ich zwycięstwo. Jeśli typ okaże się trafny, będzie to pierwsza wygrana Ruchu z ŁKS-em od 12 lat!


sobota, 29 lipca

Warta Poznań - Górnik Zabrze (15:00)

NASZ TYP: 1

Była wzmianka o utalentowanym bramkarzu, to teraz przytoczymy antybohatera między słupkami. Górnik w pierwszej serii gier uległ Radomiakowi Radom 0:2 w zasadzie nie ze swojej winy. Obie bramki padły bowiem po błędach indywidualnych golkipera zabrzan Daniela Bielicy. Przy pierwszym golu nie złapał piłki lecącej w trybie slow motion, przez co futbolówkę w siatce umieścił gracz z Radomia. Pięć minut później Bielica prawdopodobnie zaczerpał inspirację z kompilacji efektownych dryblingów na YouTubie i postanowił to przenieść na radomskie boisko. Na początku się udało, bramkarz minął pierwszego rywala, ale zatrzymał się na drugim. Ten zabrał mu piłkę i nie miał problemu w dograniu do Wolskiego, który strzelił główką debiutanckiego gola. Ciekawą rzeczą jest fakt, że Górnik nie potrafi wygrać od 20 maja. Być może zabrzanie się przełamią, ale nie z Wartą, która długo się broniła przed silną Pogonią, ale w końcu została pokonana 0:1. Mówiąc wprost - Warta zdobędzie pierwsze punkty (nie punkt) w sezonie 2023/2024.

Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice (17:30)

NASZ TYP: X2

Trzeci mecz i trzeci przypadek, kiedy naprzeciw siebie staną drużyny, które przegrały w pierwszej kolejce. Obie drużyny poległy tracąc trzy gole. Różnica w tym, że Puszcza przez większość spotkania dorównywała Widzewowi, ale koniec końców przegrała 2:3. Jagiellonia natomiast pojechała po pewne manto od mistrza Polski i gdyby oddała mecz walkowerem, to wynik by się nie zmienił. Natomiast to sensacja pierwszej ligi jest pod wpływem sporej ekscytacji spowodowanej awansem do ekstraklasy i z tym nastawieniem będzie miała przewagę nad Jagiellonią, która od dłuższego czasu ma problemy. Jak nie z wynikami, to ze stadionem i tak dalej, i tak dalej... Beniaminek pokazał, że tak łatwo się nie podda i z tego powodu prognozujemy pierwsze ekstraklasowe punkty dla Puszczy w historii tego klubu. Pytanie tylko czy komplet.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (20:00)

NASZ TYP: 1X

Jeśli ktoś nie ma jeszcze biletów na derby Dolnego Śląska, to niech szybko się w nie zaopatrzy, bo to będzie meczycho. Pierwszy raz od lat do Wrocławia przyjadą kibice z Lubina, co podnosi atrakcyjność i prestiż tych derbów. Mobilizacja we Wrocławiu jest duża, zatem frekwencja w pierwszym domowym meczu Śląska dopisze. Co do aspektów sportowych - Zagłębie zagrało na miarę oczekiwań swoich kibiców i pokonało Ruch 2:1. Zwycięska bramka zdobyta przez Bartłomieja Kłudkę zakończyła rywalizację o miano gola sezonu. No chyba, że Zlatan Ibrahimovic wznowi karierę, przyjdzie do ekstraklasy i trafi do siatki przewrotką z trzydziestu metrów. Kula do wróżenia mówi nam, że szanse na to są nikłe.

Śląsk natomiast spisał się na miarę oczekiwań wrocławskich kibiców i nie przegrał na trudnym, kieleckim terenie. Jedynym zarzutem jest to, że WKS nie grał na sto procent do końca, tylko cofnął się w okolicach 60. minuty i stracił jednobramkową przewagę. Zagłębie, które określane jest przez wielu jako czarny koń ligi, jest sportowo lepszą drużyną, ale Wojskowi z takimi potrafią grać. Handicupem ekipy Jacka Magiery jest to, że mecz odbędzie się we Wrocławiu, gdzie przy odpowiednim wsparciu fanów jest w stanie pokonać każdy zespół. Dlatego najczarniejszym scenariuszem dla Śląska jest deja vu i wypuszczenie zwycięstwa z rąk. Tak czy siak czekają nas prawdziwe derby, w których obie drużyny będą gryźć trawę.


Niedziela, 30 lipca

Stal Mielec - Piast Gliwice (15:00)

NASZ TYP: 12

Stal prowadziła z Cracovią 2:0, ale święte słowa, że to niebezpieczny wynik sprawdziły się i Pasy doprowadziły do wyrównania. Piast też prowadził, ale Lech Poznań okazał się silniejszy. Ciężko wytypować ten mecz, Stal co roku jest przez niektórych uznawana za kandydatów do spadku, lecz za każdym razem miło zaskakują. Porażka gliwiczan z zeszłego tygodnia jest pierwszą od 19 lutego. Pytanie, który zespół okaże się lepszy - Stal, która potrafi być kinder-niespodzianką czy stabilny Piast, który zbiera punkty. Któraś z tych drużyn pokaże swój styl, dlatego wykluczamy remis.

Lech Poznań - Radomiak Radom (17:30)

NASZ TYP: 1

Chodzą głosy, że Kolejorz przeprowadził najciekawsze transfery. I niemal pewne jest, że poznaniacy pokonają Radomiak, który co prawda wygrał na inaugurację nowego sezonu, ale z gorszą od siebie drużyną. Lech do nich nie należy i pokaże to w niedzielę na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź (20:00)

NASZ TYP: 1X

Ten mecz zakończy drugą serię gier. Pewnie się zastanawiacie gdzie podziały się cztery drużyny. Przez starcia na arenie międzynarodowej Raków oraz Legia poprosiły o przełożenie meczów z Koroną Kielce i Cracovią. 

Pogoń jak co roku jest uznawana za drużynę, która będzie realnie się liczyć w walce o zajęcie pierwszego miejsca na koniec sezonu. Pokazała to już w pierwszym meczu z Wartą wygrywając 1:0. Widzew z problemami pokonał Puszczę 3:2. Łodzianie w tym roku spisują się gorzej niż w zeszłorocznej rundzie jesiennej. W starciach z lepszymi rywalami rzadko kiedy zaskakują. I tym razem nie powinno być wyjątku. Widzew stać na wywalczenie remisu, ale z Portowcami będzie ciężko.

Kliknij w nasz kupon i sprawdź aktualne kursy w LV BET!


LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem. 18+

Krzysztof Rakowicz

Autor

Krzysztof Rakowicz

Od jakiegoś czasu dwójka z przodu. Wrocławianin, student naszej politechniki, ze Śląskiem zżyty od 2012, a w Śląsknecie od 2022. Poza piłką nożną uwielbiam wiele innych sportów, a do tego podróżowanie i motoryzację ;)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.