Zapowiedź 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy

11.09.2020 (13:00) | Mateusz Stefanik

fot.: Paweł Kot

Ekstraklasa wraca po przerwie reprezentacyjnej. W trzeciej kolejce ligi polskiej, najciekawiej zapowiadają się spotkania we Wrocławiu, Częstochowie oraz Zabrzu, gdzie lider podejmie Lechię Gdańsk! 

Piątek, 11 września:

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie B-B (18:00)

Te zespoły mierzyły się ostatni raz w 2016 roku. Najpierw triumfowało Podbeskidzie 3:0, następnie ulegało białostoczanom 2:3. W 2. kolejce, gospodarze zwyciężyli na wyjeździe z Legią 2:1, natomiast goście zremisowali 2:2.

Wisła Płock - Legia Warszawa (20:30)

W tamtym sezonie oba zespoły wygrywały jednokrotnie przeciwko sobie, natomiast w jednym spotkaniu padł remis. Warszawianie polegli w ostatniej kolejce w starciu z Jagiellonią 1:2, a płocczanie zremisowali z Lechem w Poznaniu.

 

Sobota, 12 września

Cracovia - Stal Mielec (15:00)

W ubiegłym roku zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie w spotkaniach towarzyskich. Padały wówczas dwa remisy: 1:1 oraz 0:0 - oba mecze rozgrywane były w Mielcu. Wcześniej, dwukrotnie wygrywała Cracovia. W ostatniej kolejce krakowianie zremisowali na stadionie Podbeskidzia 2:2. Stal natomiast, uległa Wiśle Kraków na własnym boisku 0:2.

Warta Poznań - Piast Gliwice (17:30)

W 2013 roku, Piast pokonał Wartę 3:0. Rok wcześniej również triumfowali - tym razem 3:1. W ubiegłej kolejce gospodarze ulegli Zagłębiu w Lubinie 0:1, podobnie jak goście, którzy ulegli Pogoni Szczecin 0:1.

Śląsk Wrocław - Lech Poznań (20:00)

Oba zespoły mierzyły się w ubiegłym sezonie trzykrotnie. Zaczęło się od zwycięstwa Śląska 3:1, następnie drużyny remisowały 1:1 i 2:2. W poprzedniej kolejce wrocławianie również wygrali 3:1, natomiast poznaniacy zremisowali na własnym obiekcie z Wisłą Płock 2:2.

 

Niedziela, 13 września 

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków (15:00)

W poprzednim sezonie spotkania obu zespołów kończyły się dwukrotnie wynikiem 1:0 - raz wygrywała Wisła, raz Pogoń. W drugiej kolejce tego sezonu krakowianie poległa w spotkaniu ze Śląskiem 1:3, natomiast Pogoń pokonała Piasta Gliwice 1:0.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk (17:30)

Ostatnie dwa spotkania obu drużyn zakończone były remisami: 1:1 i 2:2. W drugiej kolejce PKO Ekstraklasy, zabrzanie wygrali w Mielcu 2:0, natomiast gdańszczanie ulegli Rakowowi na własnej murawie 1:3.

 

Poniedziałek, 14 września

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin (18:00)

Oba zespoły mierzyły się ze sobą zaledwie trzy razy. Jak dotąd te drużyny wygrywały ze sobą jeden raz i tyle samo remisowały. W ubiegłej kolejce lubinianie pokonali Wartę 1:0, natomiast Raków zwyciężył w Gdańsku z Lechią 3:1.

 

Mecze 3. kolejki ekstraklasy:

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie B-B

Wisła Płock - Legia Warszawa

Cracovia - Stal Mielec

Warta Poznań - Piast Gliwice

Śląsk Wrocław - Lech Poznań

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin

ZOBACZ też: Lech Poznań - wymarzony rywal Śląska