Zapraszamy na Tokar Cup!

04.02.2024 (06:00) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2024/2/128532211706698143_65beb9aa71a4e.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

W niedzielę w hali AWF we Wrocławiu odbędzie się charytatywny turniej, na którym będą zbierane pieniądze dla utalentowanego zawodnika Akademii Śląska Wrocław - Franciszka Tokarskiego. Młody piłkarz uległ poważnemu wypadkowi i walczy o powrót do zdrowia. Podczas wydarzenia na kibiców czeka wiele interesujących wydarzeń, w tym prezentacja drużyny Śląska Wrocław na rundę wiosenną. 

Jak czytamy na stronie oficjalnej Śląska:

Dla 14-letniego Franka piłka nożna jest niemal całym światem. Z powodzeniem rozwija swój talent w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, ale na drodze do kolejnych meczów stanął ciężki wypadek, któremu uległ w grudniu ubiegłego toku. Walcząc o życie i zdrowie „Tokar” pokazał wolę walki tak, jak robił to na boisku. Przed nim jednak nadal specjalistyczna i długotrwała rehabilitacja, której koszty są ogromne. Franek może liczyć na oddanych rodziców, bliskich, kolegów z drużyny, cały klub i środowisko piłkarskie, które licznie nadsyłało wsparcie zarówno materialne, jak i mentalne. Pora na kolejny krok! 

 

Śląsk Wrocław – wspólnie z organizatorem zbiórki, Fundacją „Moc Pomocy” – zapraszają do udziału w turnieju piłki nożnej halowej TOKAR CUP, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc młodemu zawodnikowi.

  • Turniej odbędzie się w niedzielę 4 lutego w godzinach 9-21 w hali wielofunkcyjnej AWF Wrocław przy ul. Paderewskiego 35.
  • W godzinach 13:30-16:20 oprócz zmagań młodzieży, przewidziano mecze pokazowe, chociażby z udziałem mistrzów Polski z 2012 roku – Krzysztofa Wołczka, Piotra Celebana, Mariusza Pawelca, Dariusza Sztylki czy Cristiana Diaza.
  • Podczas turnieju zorganizowanych zostanie również wiele licytacji, zbiórek oraz „cegiełek”. Wszystko po to, by wspierać młodego zawodnika.
  • Około godziny 13:00 zaplanowana jest również prezentacja pierwszej drużyny Śląska Wrocław na rundę wiosenną. To bez wątpienia doskonała okazja, by zobaczyć zawodników lidera i poznać nowe nabytki jeszcze przed walką o najwyższe cele.
  • Tuż przed prezentacją drużyny odbędzie uroczystość, w której nasza redakcja weźmie udział.

- Przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę dla kibiców, by docenić tych, którzy zaangażują się w pomoc Frankowi. Na turnieju gościć będziemy chociażby mistrzów Polski z 2012 roku, którym raz jeszcze bardzo dziękuję za obecność, ale TOKAR CUP odwiedzi też cała pierwsza drużyna WKS-u. Zespół Jacka Magiery tydzień później rozpocznie zmagania w rundzie wiosennej i z pomocą fanów będziemy grali o najwyższe cele. Zapraszamy na turniej, prezentację, a później mecz z Pogonią Szczecin

- mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław. 

Liczba miejsc na TOKAR CUP jest ograniczona, z tego względu wejście na część z prezentacją drużyny ekstraklasowego Śląska będzie dostępne dla osób z darmowymi voucherami, które można zupełnie bezpłatnie pobrać na stronie bilety.slaskwroclaw.pl. Jednorazowo (tj. w jednej transakcji) można odebrać jeden voucher, ale z jednego konta biletowego możliwe jest kilkukrotne pobranie vouchera, również dla innych osób wybierających się na turniej.

Franciszka Tokarskiego cały czas można wspierać poprzez: 

  • Wpłatę na konto Fundacji Moc Pomocy - nr konta: 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 (W tytule przelewu: Franciszek Tokarski Turniej)
  • Oficjalną zbiórkę: https://www.mammoc.pl/franciszek-tokarski (z komentarzem: Franciszek Tokarski Turniej)
  • Rozliczenie 1,5% podatku (KRS 0000769935, Cel szczegółowy: Franciszek Tokarski)
  • oraz wrzucając pieniądze do puszek, które pojawią się w dniu wydarzenia

ZOBACZ też: REZERWY: Trzecia porażka z rzędu (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.