Zawodnik Śląska z powołaniem do reprezentacji juniorów

15.05.2023 (12:51) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/11/cats_636d283cbe20c.jpg

fot.: pzpn.pl

W niedzielę 14.05 rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polsku U16 pod nazwą „Future Pro”. Zaplanowany jest towarzyski turniej w Danii, podczas którego Biało-czerwoni zmierzą się z Danią, Belgią oraz Szwecją. 

Powołani zostali zawodnicy, którzy do tej pory nie grali w kadrze. Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Rafał Lasocki (były zawodnik Śląska Wrocław) nie pominął w swoich wyborach obecnego piłkarza Wojskowych Doriana Markowskiego.

Oto krótka charakterystyka juniora Trójkolorowych. Markowski jest wychowankiem Śląska, grającym na pozycji środkowego pomocnika. Jest obdarzony nienaganną techniką, zmysłem taktycznym i odpowiednią dynamiką. Słabsze warunki fizyczne powodowały, że czasem przegrywał pojedynki z roślejszymi rywalami. Gdy rówieśnicy grali w starszych rocznikach, on wciąż czekał na swoją kolej. Jesienią występował głównie w lidze wojewódzkiej. Ostatnimi czasy dojrzał fizycznie, nie tracąc przy tym walorów piłkarskich. Wiosną zaliczył udane występy w lidze wojewódzkiej oraz centralnej. W nagrodę za dobrą postawę otrzymał możliwość gry z orzełkiem na piersi. Warto przypomnieć, że do kadry U16 byli już w tym roku powoływani Hubert Śliczniak i Krzysztof Fałowski.

ZOBACZ też: Głosy z sieci: ''Bitwa wygrana, wojna o ekstraklasę trwa''

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.