Znamy plan przygotowań Śląska do nowego sezonu

05.06.2024 (20:10) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2024/1/DSC_7326_65aa714703483.JPG

fot.: Marcin Polański

Przed sezonem 2024/2025, Śląsk będzie szykował się do starć w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Z tego też powodu, przewidziani są sparingpartnerzy, którzy także będą w tych zmaganiach. Jak wygląda plan przygotowań wrocławian przed najbliższą edycją rozgrywek? 

Śląsk uda się na dwa obozy. Jeden krótki w Karpaczu, drugi dłuższy w Austrii w Aigen im Mühlkreis. Wojskowi rozegrają sparingi z drużynami zza granicy, które tak jak WKS będą próbowały dostać się do europejskich pucharów. Ostatnio podczas audycji w Radiu Wrocław zapowiadał to dyrektor sportowy David Balda:

- Zagramy kilka meczów sparingowych z zespołami, które będą grały w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Na zagranicznym obozie zmierzymy się z nimi, więc będziemy bardzo dobrze przygotowani

- powiedział o letnich sparingach.

Oprócz tego, podczas wywiadu dla portalu Weszło.com, mówił o zmianach, jakie planują w meczach towarzyskich, w porównaniu do poprzednich obozów przygotowawczych. Chodzi o roszady w składzie w takich spotkaniach, gdzie zdarzało się wymienić trenerowi całą jedenastkę na drugą część boiskowych zmagań.

- Teraz latem zmienimy trochę system sparingów. Nie będzie tak, że jeden skład gra 45 minut, a kolejny drugą połowę. Konkretna grupa po prostu zagra więcej w danym meczu w naturalnych warunkach

- zapowiada Czech.

Nie tylko do przygody w pucharach będą szykować się Wojskowi. 6 lipca planowany jest mecz w Opawie, który jest głównym punktem obchodów 800-lecia miasta. Mecz ze względu na zgodę pomiędzy kibicami obydwu klubów zapowiada się więc na prawdziwe święto.

- Cieszymy się, że możemy zagrać z bardzo silnymi rywalami i sprawdzić się na międzynarodowej arenie. Poprzednie takie gry kontrolne, choćby z RB Salzburg, dały nam bardzo dużo i wierzę, że to będzie znakomite przetarcie przed rywalizacją w europejskich pucharach

- mówi z kolei prezes WKS-u, Patryk Załęczny.

Najmocniejszym na papierze sparingpartnerem Trójkolorowych będzie Slavia Praga, czyli obecny wicemistrz Czech oraz drużyna, która od kilku lat co sezon gra w fazach grupowych różnych rozgrywek europejskich.

Cały plan przygotowań Śląska do sezonu 2024/2025:

  • 17 czerwca - powrót do treningów
  • 18-21 czerwca - obóz w Karpaczu
  • 21 czerwca - Sparing z Rokitą Brzeg Dolny w Brzegu Dolnym
  • 24 czerwca - 3 lipca -  Obóz w Austrii w Aigen im Mühlkreis
  • 26 czerwca - sparing z Universitatea Craiova (Rumunia) - w Austrii
  • 29 czerwca - sparing z FC Noah (Armenia) - w Austrii
  • 3 lipca - sparing ze Slavią Pragą (Czechy) - w Austrii
  • 6 lipca - sparing z SFC Opawa (Czech) - w Opawie
  • 13 lipca - sparing z FK Mladą Bolesław (Czechy) - We Wrocławiu

Sezon Ekstraklasy rozpocznie się natomiast w weekend 19-21 lipca (o dokładnym terminarzu od razu poinformujemy), a pierwszy mecz Śląska w Lidze Konferencji Europy odbędzie się 25 lipca.

ZOBACZ też: ''Takie zachowanie jest nieakceptowalne''. Piłkarz Śląska na wylocie z klubu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.