Chłodnym okiem: Jest ich trzech

26.04.2011 (20:28) | Adam Osiński | skomentuj (0)
Od lat wieszano psy na polskich trenerach. Do kraju ściągano ludzi z obcymi paszportami, którzy mieli być lepsi, bo nie byli stąd. Cudotwórcy wśród nich się nie odnaleziono. Mistrzostwo Polski trener z zagranicy po raz ostatni zdobył w 2005 roku. Był nim Werner Liczka, który od Henryka Kasperczaka przejął samograja, a i tak z Krakowa został szybko pogoniony. Czar prysł chyba w momencie, gdy w fatalnej atmosferze z reprezentacją żegnał się Leo Beenhakker. Dziś w ekstraklasie pracuje raptem trzech (Jurija Szatałowa traktuję już jak swojego) szkoleniowców spoza Polski. I wszyscy w ostatniej kolejce zawiedli.


 

Roberta Maaskanta przechytrzył akurat ten, o którym mówi się \"nestor polskich trenerów\". Holender nie ustrzegł się we Wrocławiu błędów. Jeśli nie wyciągnie wniosków, w czerwcu Liczka nadal będzie tym ostatnim. Wisła ma trudny terminarz, ale także ten atut, że jej szkoleniowiec pod Wawelem fachu się nie uczy, bo do naszej ligi trafił prosto z Eredivisie.

Na lekcje przyjechał za to Jose Maria Bakero. Gorzej że korepetycje, które Hiszpan otrzymuje w Warszawie i Poznaniu, nijak nie wpływają ani na rozwój jego, ani polskiej piłki. Remis z Bełchatowem był wykładnią aktualnych możliwości Lecha, wygrane z Legią i Podbeskidziem to wyniki ponad stan, skutek szczęśliwego zbiegu okoliczności i indywidualnych popisów. Najmniej póki co wiemy o Frantisku Strace. Ale jedno na pewno: CV to ten Pan posiada. Na razie Arka w czwartym meczu pod jego wodzą poległa po raz drugi: w Warszawie 0:4. Właściciel gospodarzy, Józef Wojciechowski, od kilku tygodni już wie, że na zagranicznych trenerów nie można ślepo stawiać.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane