Śląsk - Wisła Płock

19.09.2007 (12:23) | redakcja Śląsk Wrocław Net | własne | skomentuj (24)
Tym razem z przyczyn technicznych nie będziemy przeprowadzać klasycznej relacji „na żywo”. O przebiegu spotkania Śląska z Wisłą Płock będziemy informować co kilkanaście minut w tym newsie. Początek spotkania o godzinie 18:30. Aby zobaczyć relację wystarczy kliknąć: "więcej".

Śląsk Wrocław 2:1 Wisła Płock

Strzelcy: Sztylka 49', Imeh 51' - Żytko '34

Widzów: 4 000, Aura: lekkie zachmurzenie

Skład Śląska Wrocław: Janukiewicz(ż.) - Wołczek, Cap, Wójcik, Dariusz Sztylka (K) - Pokorny, Rosiński (Rudolf 62'), Górski, Łudziński (Szewczuk) - Klofik (M. Ganczarczyk 57') - Imeh(cz.)

Skład Wisły Płock: Bińkowski - Żytko (Bania 77'), Lasocki(K), Wyczałkowski, Górski - Peszko, Krzyżanowski, Michalek (Klepczarek 88'), Kowalski - Gregorek, Kretkowski (Staniszewski 83')

Kapitalna druga połowa w wykonaniu Śląska Wrocław. Pomimo faktu, że przez większość meczu nasza drużyna grała w osłabieniu przeważała na boisku. Kluczowe było strzelenie szybko dwóch bramek i objęcie prowadzenia w meczu. Śląsk nie postanowił się wyłącznie bronić - atakował. To przyniosło optymistyczny skutek. Miejmy nadzieję, że kolejny krok do Ekstraklasy już za 3 dni będzie również zdany pozytywnie ;)
9+4 min. - Koniec meczu! Wygrywamy 2:1. Śląsk awansuje na 3 miejsce w tabeli II ligi.
90+3 min. - Żółta kartka dla Rudolfa za faul na Staniszewskim.
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty.
87 min. - Ostatnia zmiana w Wiśle. Klepczarek zmienia Michalka.
84 min. - Zmiana w Wiśle. Wchodzi Staniszewski za Kretkowskiego.
83 min. - Mało brakowało, a byłoby 3:1. Bramkarzowi Wisły piłka przeleciała pomiędzy nogami, zatrzymała się ok 20cm od linii bramkowej. Bińkowski zdążył naprawić swój błąd.
82 min. - Żółta kartka dla Capa za opóźnianie meczu.
75 min. - Rzut wolny dla Wisły z 18m. Jednak bardzo niecelny strzał, piłka po ziemi kilka metrów od słupka.
71 min. - Kolejna zmiana w Wiśle. Za Żytkę wchodzi Bania.
64 min. - Żółta kartka dla Marka Gancarczyka za faul na Krzyżanowskim.
63 min. Pierwsza zmiana w zespole gości. Za Kowalskiego wchodzi Peszko.
62 min. - Zmiana. Za Rosińskiego wchodzi Rudolf.
57 min. - Zmiana w drużynie Śląska. Za Klofika wchodzi M. Ganczarczyk.
52 min. - Imeh dostaje drugą żółta kartkę, w konsekwencji czerwoną, przez co nasza drużyna zostaje osłabiona.
51 min. - Wychodzimy na prowadzenie! Po dośrodkowaniu Górskiego do piłki dochodzi Imeh, który umieszcza piłkę w bramce!
49 min. - GOOOOOLLLLLLL! Po wykonaniu rzutu rożnego spore zamieszanie pod polem karnym. Do piłki dochodzi Sztylka, który umieszcza piłkę w siatce rywala. Mamy remis!
48 min. - Rosiński dośrodkowywał piłkę w pole karne, w piłkę nie trafia Łudziński, Lasocki wybija piłkę na rzut rożny.
45 min. - Rozpoczęła się druga połowa meczu.
      Wyrównana pierwsza połowa obu zespołów. Przez pierwszą część to Śląsk więcej rozgrywał groźnych akcji pod bramką rywala. Jednak czym bliżej było końca pierwszej części tym lepiej spisywali się goście. Miejmy nadzieję, że nasz zespół jeszcze zdobędzie bramkę/bramki w tym meczu.
45 + 1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia dolicza 1 minutę do końca meczu.
43 min. - Gregorek z piłką wyszedł sam na sam, lecz Janukiewicz wślizgiem powstrzymał akcję Wisły. Otrzymał za to żółtą kartkę.
35 min. - 0:1. Wisła Płock wygrywa. Po wykonaniu rzutu rożnego Żytko strzela i wyprowadza swój zespół na prowadzenie.
34 min. - Dużo szczęścia mieli piłkarze Śląska. Po dośrodkowaniu Kowalskiego, inny zawodnik Wisły odbija ją głową i Janukiewicz ledwo wybija ją na rzut roźny.
28 min. - Bardzo dobre dośrodkowanie Sztylki do Imeha, który zza lini pola karnego oddaje niestety bardzo niecelny strzał.
26 min. - Trwa wyrównana walka w środku pola.
24 min. - Imeh dostaje żółtką kartkę za faul na Wyczałkowskim.
15 min. - Bardzo groźna akcja Śląska. Po wykonaniu rzutu z autu Imeh głową kieruje piłkę w pole karne, tam ponownie głową odbija piłkę Pokorny. Dochodzi do niej Rosiński, który strzela głową w bramkę Wisły, ale celuje prosto w bramkarza, który łapie piłkę.
12 min. - Płaski, mocny i niespodziewany strzał Grekorka z 30 m w stronę bramki Janukiewicza. Bramkarz Śląska jednak bez problemu chwyta piłkę.
10 min. Niecelne dośrodkowanie Rosińskiego, nikt nie dochodzi do piłki.
8 min. - Śląsk panuje w środkowej strefie boiska. Nasz zespół ciągle rozgrywa piłkę na stronie rywala.
6 min. - Dośrodkowanie Imeha do Łudzińskiego, ten jednak źle przyjął i piłkę łapie Bińkowski.
1 min. - Sędzia rozpoczął spotkanie. Śląsk w tradycyjnych zielonych kolorach - Wisła w białych koszulkach oraz niebieskich spodenkach.

W rezerwie pozostają: Śląsk - W. Kaczmarek, Rudolf, Szewczuk, Wan, M. Gancarczyk, Ulatowski, Socha; Wisła: Skrzypiec, Bania, Sielewski, Klepczarek, Zawadzki, Mierzejewski, Staniszewski