Bejger: Mogę tu zrobić dobrą robotę

23.01.2021 (11:26) | Konrad Omieljaniuk
uploads/images/2021/1/b4_1611394993_4993_600bfa2547895.jpg

fot.: Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Przedstawiamy pierwszą wypowiedź Łukasza Bejgera po podpisaniu kontraktu ze Śląskiem Wrocław. Były gracz Manchesteru United zawarł z WKS-em umowę na 4,5 roku. 

Łukasz Bejger: Myślałem nad tym już od 2-3 miesięcy i ostatecznie, po konsultacji z rodzicami, podjąłem decyzję o spróbowaniu sił w piłce seniorskiej. W Manchesterze United miałem wielokrotnie szansę trenowania z pierwszym zespołem, ale nie to było to do końca regularne. W Śląsku będę miał taką szansę i będę mógł się rozwijać pod kątem wkraczania w dorosły futbol i to jest teraz dla mnie priorytet.

Zdaję sobie sprawę z aspektów w swojej grze, które muszę poprawić. Wierzę, że mogę tego szybko dokonać i przydać się drużynie. Rozmawiałem z trenerem Vitezslavem Lavicką jeszcze przed moim wylotem z Anglii do Polski. Była to dość krótka, ale bardzo treściwa rozmowa. Trener nakreślił, czego będzie ode mnie oczekiwał. Ja przedstawiłem mu swoje cele, on przedstawił mi cele drużyny, wymieniliśmy się zdaniami i cała rozmowa przebiegła bardzo miło. Utwierdziła mnie ona w przekonaniu, że Śląsk Wrocław będzie dla mnie odpowiednim wyborem.

Dużą rolę przy tym wyborze odegrał też dyrektor Sztylka, z którym od ponad dwóch tygodni miałem praktycznie codzienny kontakt. Po tym jak przedstawił mi on klub, jego ambicje oraz plan na mój rozwój byłem przekonany, że transfer do Śląska to dobra droga. Jestem pewny, że mogę tu zrobić dobrą robotę i się rozwijać.

źródło: Śląsk Wrocław

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Bejger piłkarzem Śląska!