OFICJALNIE: Bejger piłkarzem Śląska!

23.01.2021 (10:33) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/1/bejger_600bec9fafddd.jpg

fot.: Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Śląsk przyspiesza na rynku transferowym. Do zespołu Vitezslava Lavicki dołącza kolejny obrońca - tym razem na zasadzie transferu definitywnego nastolatek z Manchesteru United. 

Zakontraktowanie Łukasza Bejgera kończy małą transferową sagę, bo pierwsze informacje o możliwości jego powrotu do Polski pojawiły się już w końcówce ubiegłego roku. Wtedy najwięcej w kontekście 19-letniego obrońcy mówiło się jednak w kontekście Rakowa Częstochowa.

Bejgerowi przez moment to nawet pod Jasną Górę było bliżej, ostatecznie jednak udało się go przekonać wrocławianom. O tym, że przypieczętowanie transakcji jest o krok, informowaliśmy już kilka dni temu. Defensor przeszedł testy medyczne i podpisał aż 4,5-letni kontrakt z nowym zespołem.

– Decyzja o powrocie do Polski była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i stale podnosić swoje umiejętności. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką, rozmawiałem także z trenerem Vitezslavem Lavičką i bardzo zależało mi, aby trafić do Śląska Wrocław. Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję i będę robił we Wrocławiu regularne postępy

– mówi nowy obrońca wrocławian.

Bejger od dwóch lat był zawodnikiem występującej na boiskach Premier League 2 drużyny Manchesteru United U-23. Na Wyspy Brytyjskie przeniósł się za 400 tysięcy euro z Lecha Poznań, a w ekipie Czerwonych Diabłów najczęściej ustawiany był na boku defensywy.

Jego wzrost sprawia jednak, że bez kłopotów może zagrać również jako środkowy obrońca, a ten fakt potwierdza z kolei wcześniejsze doniesienia wedle których trener Vitezslav Lavicka zaplanował sobie na zimowe okienko właśnie pozyskanie stopera.

– Cieszymy się, że kolejny młodzieżowy reprezentant Polski wybrał Śląsk Wrocław. Łukasz to niezwykle perspektywiczny środkowy obrońca. Dobrze czyta grę, jest szybki i skuteczny w odbiorze. Chcemy, aby rozwijał się u nas krok po kroku, poznając klub i filozofię naszej pracy. Już dziś pokazuje duże umiejętności, jednak jego potencjał jest jeszcze większy. Z pewnością Łukasz ma wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na bardzo wysokim poziomie

– zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.   

Transfer 19-latka to długoterminowy plan dyrektora Sztylki. Bejger dopiero rozpocznie budować swoją pozycję w hierarchii pierwszego zespołu, a nie bez znaczenia dla jego sytuacji jest fakt, że dołącza do Śląska bez obozu przygotowawczego.

W piątkowy wieczór wrocławianie pochwalili się pierwszym zimowym wzmocnieniem. Po ponad piętnastu latach do Śląska wrócił Maciej Wilusz, który został wypożyczony do końca sezonu z opcją transferu definitywnego z Rakowa.

ZOBACZ też: Stracone przygotowania kapitana