Burta: Jestem od tego, by pomagać

30.10.2022 (17:35) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2022/4/burta_6265148216316.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Śląsk II Wrocław bezbramkowo zremisował z Siarką Tarnobrzeg (relację możecie przeczytać TUTAJ), a to między innymi dzięki Józefowi Burcie, który obronił rzut karny i zaliczył dobry występ. Po meczu udało nam się zamienić kilka słów z bramkarzem Wojskowych. 

Jakbyś skomentował ten mecz?

To był bardzo ważny mecz dla układu dołu tabeli, Siarka i my potrzebowaliśmy punktów, by uciec z czerwonej strefy. Te 0:0 jest niedosytem, aczkolwiek musimy ten punkt szanować, bo przecież mogliśmy przegrać. Byliśmy mocno zmobilizowani na zwycięstwo.

Można powiedzieć, że ten mecz należał do ciebie - czyste konto, obroniony karny i dobra postawa na przedpolu. Nazwałbyś siebie bohaterem tego spotkania?

Nie, broń Boże. Jestem od tego, żeby pomagać w ciężkich momentach i dzisiaj to się udało, tak że to na pewno cieszy i buduje przed kolejnymi meczami. Cieszy również czyste konto. 

Za twoją bramką byli kibice gości. Próbowali cię w jakiś sposób rozkojarzyć?

Nie, ale po obronionym karnym gratulowali mi, więc żadnych docinek z ich strony nie było (śmiech).

Jakbyś miał wystawić diagnozę drużynie, to jaki jest najważniejszy element do poprawy?

Myślę, że na ten moment mamy trochę problem z tworzeniem sytuacji, aczkolwiek w sumie je kreujemy, ale to bardziej z końcowym etapem, czyli finalizacją. Gdzieś tego w ostatnich meczach brakuje, to nie funkcjonuje na najwyższym poziomie. Strzelamy za mało bramek i to jest trochę problem, tak że myślę, że gra w ofensywie musi się poprawić.

Czy rywale zaskoczyli was w jakikolwiek sposób?

Nie, nie zaskoczyli nas niczym, mieliśmy przeciwnika przeanalizowanego. Trenerzy pracują nad tym, żebyśmy byli do każdego meczu przygotowani i tak było też dzisiaj.

Za tydzień przyjeżdża do was Radunia Stężyca, z którą poprzedni mecz zremisowaliście 3:3. Jak się zapatrujesz na to spotkanie?

Mecze z Radunią zawsze są otwarte, w których pada dużo bramek i takiego spotkania się spodziewamy. Oni mają ofensywny styl gry, zresztą jak my. Poza tym są nisko w tabeli, także będzie to mecz o podobnym gatunku jak dzisiejszy, tak że trzeba dobrze się przygotować i powalczyć o zwycięstwo. 

ZOBACZ też: Wołczek: Mentalnie to trudny moment

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.