FUTSAL: Efektowne zwycięstwo w derbach (WIDEO)

06.12.2022 (06:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/12/318225033_577360474397745_2675846748787879317_n_638ded2c8301e.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

W ostatnim tegorocznym meczu II ligi futsalu WKS Śląsk Futsal Wrocław rozgromił w derbach Wrocławia zespół AZS AWF Profi Sport Wrocław 12:3 (6:0). 

W przeciwieństwie do zaciętych i dramatycznych meczów z ubiegłego sezonu, tym razem wygrał Śląsk i zwycięstwo przyszło łatwo. Śląsk był drużyną zdecydowanie lepszą i wygrał zasłużenie. Miał jednak zdecydowanie ułatwione zadanie, ponieważ rywal wystąpił z zaledwie jednym rezerwowym. Sytuacja zaskakująca, ponieważ w dotychczasowych pięciu meczach problemów kadrowych AZS nie miał. Z konieczności zagrał trener Bartłomiej Szczecina i był jednym z wyróżniających się zawodników na parkiecie.

W Śląsku również zabrakło Adama Bońkowskiego, Kamila Dziubczyńskiego i Daniela Dudka, którego zastąpił Dawid Sasiela, podstawowy bramkarz w ubiegłym sezonie. Śląsk strzelił 12 goli, co jest najlepszym wynikiem drużyny w tym sezonie, ale przy lepszej skuteczności tych bramek mogło być więcej.

Do przerwy Śląsk prowadził 6:0, a ozdobą meczu były bramki Taranka, Kozaka i Lytvynienki. Ten ostatni rozgrywał dobre zawody i zaliczył też trzy asysty. Niestety w drugiej połowie doznał kontuzji.

Po przerwie większość czasu goście grali z wycofanym bramkarzem z przewagą zawodnika w polu. Początkowo przyniosło to efekty. W trzy minuty zdobyli dwie bramki, podczas gdy Śląsk nie trafił ani razu. Sytuacja szybko jednak wróciła do normy. Śląsk miał olbrzymią przewagę i znów strzelił sześć goli.

Trzy z nich padły dzięki wykorzystaniu wycofania bramkarza przez AZS. Najpierw Taranek z własnego pola karnego trafił do pustej bramki, a następnie to samo dwa razy udało się Gorczycy. Bramek mogło być o wiele więcej, ale sporo strzałów minimalnie mijało bramkę gości, a ponadto zawodnicy Śląska czterokrotnie trafiali w słupek (dwa razy Jajko, a po razie Gorczyca i Kozak).

Ostatecznie Śląsk wygrał 12:3, a bramki zdobyli Jajko i Taranek po 3, Gorczyca 2 oraz Bondarenko, Lytvynenko, Kozak i Amorin.

Koniec rundy za nami, zwycięstwo. Runda jak najbardziej udana. Dzisiejszy mecz bez większej historii, rywal był mocno osłabiony więc trudno wyciągać głębsze wnioski. Zostaje nam jeszcze Puchar Polski (za tydzień Śląsk zagra w PP w Jeleniej Górze z Victorią) i czas na odpoczynek. Widzimy się w przyszłym roku

- podsumował trener Śląska Piotr Wysoczański.

WKS Śląsk Futsal Wrocław 12:6 (6:0) AZS AWF Profi Sport Wrocław

Skład Śląska: Sasiela – Lytvynenko, Jasiczek, Kozak, Bondarenko, Jajko, Taranek, Antos, Kur, Gorczyca, Hoilik, Amorin.

Warto dodać, że w drużynie rywala wystąpiło trzech wychowanków trawiastego WKS Śląsk: Kacper Zmorczyński, Mikołaj Łaski i Dominik Duda, autor dwóch bramek.

Wydarzeniem meczu była także transmisja wideo na żywo z komentarzem redaktorów naszej redakcji Krzysztofa Banasika i Krzysztofa Rakowicza. Skrót meczu i efekty pracy naszych komentatorów można zobaczyć i usłyszeć na filmie poniżej.

Rundę rewanżową Śląsk rozpocznie 21 stycznia. Już w pierwszym meczu dojdzie do hitu. Wrocławianie zagrają w Brzegu z liderem Futsal Team, drużyną, która do niedawna jedyne punkty straciła remisując w pierwszej kolejce ze Śląskiem. W ostatniej kolejce zremisowała z Bongo Opole 5:5. Śląsk i Futsal team mają tyle samo punktów. Czy to będzie mecz o awans?

ZOBACZ też: Nam strzelać nie kazano?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.