FUTSAL: Sparingi na siódemkę

FUTSAL: Sparingi na siódemkę

fot.: facebook.com/FutsalSlask

Drużyna Śląsk Futsal Wrocław kontynuuje przygotowania do startu w Ekstraklasie. W ubiegłym tygodniu Wrocławianie wygrali mecze kontrolne z Ruchem Chorzów i FC Toruń.



 

W miniony weekend podopieczni trenera Jimeneza pojechali do czeskiego Jicina, gdzie zmierzyli się z zespołami z czeskiej ekstraklasy futsalu FTZS Liberec i Slavią Praga. W tych sparingach Śląsk spisał się dwukrotnie na …siódemkę. Po tyle bramek zawodnicy WKS zaaplikowali rywalom.

Z Libercem Śląsk wygrał 7:0. Trzy gole strzelił Claudio (dotychczas w sparingach strzelił 6 goli), a po jednym Rafa Lopez, Krawiec, Lep Santana i zawodnik rywala po strzale samobójczym.

W meczu ze Slavią padł wynik 7:1 dla Śląska. Dwa gole strzelił Gustavo Da Costa a po jednym Fininho, Rafa Lopez, Ostrak, Szczepański i Leo Santana.

Kadra Śląska na sparingach w Czechach: Quiles, Stefano, - Leo Santana, Ostrák, Rafa Lopez, Lion Ribeiro, Goes, Szczepański, Krawiec, Rafinha, Tumkiewicz, Lintula, Da Costa, Claudio


W najbliższy weekend kibice będą mieli w końcu okazję zobaczyć swoja drużynę we Wrocławiu. W ostatnich sparingach przed startem ligi Śląsk w piątek zagra z Rekordem Bielsko Biała, a dzień później z Futsal Team Brzeg.

W pierwszej kolejce Ekstraklasy w ostatni tydzień sierpnia Śląsk zagra na wyjeździe z Wiarą Lecha. Tydzień później w pierwszym domowym meczu Śląsk podejmie zespół Red Dragons Pniewy.

Autor

Jacek Bratek

Urodziłem sie w 1970 roku, a swój pierwszy mecz Śląska z trybun obejrzałem 23.04.1983 - na Oporowskiej z Szombierkami. (2:1, gole Faber i Tarasiewicz). W Śląsknecie jestem od 2002 roku. Piszę o młodzieży, oldbojach, futsalu i historii Śląska, którą się pasjonuję. Okazjonalnie także o AMP futbolu.

Śląsknet to kawał mojego życia i wielka pasja oraz super społeczność.

Staram się przynajmniej na poletku lokalnym (rzadziej jeżdżę na wyjazdy) realizować hasło "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Śląsk Wrocław gra". Jestem niemal na wszystkich meczach Śląska rozgrywanych w okolicy. Od młodzików, juniorów i zespół rezerwy, oldboje, futsal, AMP Futbol i coraz częściej piłka kobiet. Jedyną przeszkodą pójścia na mecz Śląska jest inny mecz Śląska grany o tej samej porze na innym obiekcie, Dlatego tak czekam na nowy obiekt Akademii. Przeciętny tydzień to około 10 meczów WKS-u odwiedzonych na żywo, średnia roczna to około 400 spotkań. Prowadzę dokładne statystyki i w ciągu ponad 43 lat byłem na ponad 5500 meczach Śląska (we wszystkich kategoriach). Może gdybym lata temu zadbał o jakąś dokładną dokumentację, byłbym w księdze Guinessa. Tak pozostaje mi od czasu do czasu Kufel Guinessa, inicjały te same.

Wierzę we wrocławską młodzież, o której dużo piszę i wyrażam własne zdanie i marzę o chwili, gdy ludzie wychowani w klubie ze Śląskiem w sercu będą stanowić o sile klubu. Szanuję tradycję i stąd mocne więzi z oldbojami. Od 5 lat jestem fanem Ślaskowego futsalu, szacunek i podziw wywołują wojownicy z AMP Futbolu.

Oprócz Śląska regularnie kibicuję i odwiedzam mecze Ślęzy i Polaru.

Bo po prostu - moje serce bije za Śląsk.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet w Google News. Śledź nas też na WhatsAppie, Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.