FUTSAL: Weekend pod znakiem 7:2

31.01.2024 (14:36) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/10/Futsal 6_651b112e6e3b6.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

Seniorzy futsalowego Śląska po raz drugi w tym sezonie odnieśli komplet zwycięstw.  Poprzednio wygrane zarówno w I, jak i II lidze Śląsk zaliczył w listopadzie. Tym razem wrocławianie odnieśli dwa efektowne zwycięstwa, oba w rozmiarze 7:2. 

PIERWSZA DRUŻYNA (SENIORZY – I LIGA)

W I lidze Śląsk zagrał na wyjeździe z Wisłą Opatowiec. Właśnie z tym rywalem wrocławianie odnieśli historyczne pierwsze zwycięstwo w I lidze. Jesienią wygrali zdecydowanie 8:1. Także i tym razem  dominacja Śląska nie podlegała dyskusji. Wrocławski klub wystąpił bez Miłosza Taranka oraz Noela Charriera, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Szwajcarii. Tym samym Śląsk doczekał się pierwszego kadrowicza.

Mecz zaczął się po myśli Śląska. Już w pierwszej minucie gola strzelił Grochowski. Siedem minut później po podaniu Turkowyda swoją bramkę zdobył Jajko. Przed przerwą do siatki po solowej akcji trafił Turkowyd.

Na początku drugiej połowy gola dla gospodarzy strzelił Przeniosło, ale odpowiedź Śląska była mocna. Po akcji Turkowyd – Jajko – Chokheli ten ostatni podwyższył na 4:1, a w 26. minucie  Grochowski  wykorzystał błąd bramkarza, strzelając piątego gola. Kolejne strzelali Jajko i Hojlik. Wynik meczu ustalił Majcherczyk.

Skład Śląska: Morykyshka – Hojlik, Grochowski, Rojek, Turkowyd, Bondarenko, Chokheli, Jajko, Kapinos, Kozak, Kur, Lytvynenko, Popadiuk oraz Dudek

DRUGA DRUŻYNA (SENIORZY – II LIGA)

W II lidze Śląsk odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonał 7:2 Bongo Opole. Wrocławianie zagrali bardzo dobry mecz, ale trzeba przyznać, że rywal podjął walkę i pojedynek mógł się podobać.

W pierwszej połowie gole strzelili Drożyński, Taranek i Kapinos. Po przerwie do siatki trafił ponownie Drożyński. Następnie po akcji Taranka gola strzelił Kur. Ten ostatni popisał się dwoma asystami przy bramkach Bondarenki i Kapinosa. W końcówce dało o sobie znać zmęczenie (sześciu graczy brało dzień wcześniej udział w meczu I-ligowym) i Bongo zdołało zmniejszyć rozmiary porażki.

Skład Śląska: Dudek – Kur, Bondarenko, Kapinos, Taranek, Popadiuk, Spirov, Drożyński, Rusyn i Szewczyk

ZOBACZ też: Czas rozliczeń - podsumowanie naszej pracy w Umagu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.