FUTSAL: Pokaz siły Śląska

02.10.2023 (20:55) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/10/Futsal 6_651b112e6e3b6.jpg

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

Futsalowy Śląsk po nieudanej inauguracji I ligi w pełni zrehabilitował się w drugiej kolejce rozgrywek. 

W pojedynku beniaminków wrocławianie zdeklasowali Wisłę Opatowiec, wygrywając 8:1 (3:0). Śląsk dał pokaz siły, będąc przez cały mecz drużyną dominującą.

W porównaniu ze składem z zeszłego tygodnia zaszło kilka zmian. Nie zagrał pauzujący za czerwoną kartkę Artem Lytvynenko. Zabrakło też Kamila Dziubczyńskiego. Pojawił się za to Filip Turkowyd, którego ligowy debiut w ubiegłym tygodniu powstrzymały problemy proceduralne. Wychowanek trawiastego Śląska, który ostatnie trzy lata spędził w warszawskich klubach z ekstraklasy (Legia i AZS Wilanów). Zagrał bardzo dobrze. Strzelił dwa gole, a do tego dołoży jeszcze trzy asysty. Za swój występ został doceniony w postaci nominacji do głosowania na najlepszego zawodnika kolejki. Po dwa gole i asyście zanotowali Michał Grochowski i Daniel Gojlik. Po ponad ośmiu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją do zespołu powrócił czołowy strzelec  drużyny z  ubiegłego sezonu Krystian Jajko. Kilka razy poważnie zagroził bramce gości oraz zaliczył asystę przy bramce Miłosza Taranka. Wystąpił także nieobecny w meczu z Gwiazdą Olgierd Kur.

Śląsk przeważał przez cały mecz, wielokrotnie zagrażając bramce Wisły. Po przerwie celowniki były jeszcze lepiej podregulowane. Wojskowi strzelili pięć goli, z których trzy były szczególnej urody. Piątą bramkę zdobył Michał Grochowski strzałem spod własnego pola karnego, wykorzystując zaangażowanie bramkarza w grę ofensywną. Minutę później Jajko podał do Taranka, a król strzelców II ligi z poprzedniego sezonu ładnie przymierzył z ostrego kąta. Końcowy gol padł po przechwycie Turkowyda i wzorcowej wymianie piłek z Danielem Gojlikiem i strzale tego ostatniego.

Śląsk Futsal Wrocław – Wisła Opatowiec 8:1 (3:0)

Bramki: Turkowyd, Gojlik, Gochowski po dwie oraz Shutyak i Taranek po jednej

Skład Śląska: Dudek (Dec) – Turkowyd, Rojek, Grochowski, Gojlik, Taranek, Bondarenko, Shutyak, Kozak, Jajko, Kapinos, Kur

Wyjaśniła się obsada trenerska drugoligowych rezerw. Zespół będzie prowadzić Przemysław Stasiak, a pomagać mu będzie Piotr Gorczyca. Obaj byli mocnymi punktami drużyny Śląska, która w ubiegłym sezonie wywalczyła awans do I ligi. W miarę potrzeby mają także wspomagać podopiecznych występami na parkiecie. Start ligi 4 listopada, a pierwszym rywalem będzie AZS AWF Profi Sport Wrocław.

ZOBACZ też: Matsenko: Chcemy osiągnąć jak najwięcej

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.