FUTSAL: Nieudana inauguracja

25.09.2023 (19:50) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/Futsal - 5 _6511c729d5646.jpg

fot.: Paweł Kot

WKS Śląsk Futsal Wrocław zainaugurował rozgrywki w I lidze. W pierwszym meczu wrocławianie zmierzyli się z jednym z faworytów do awansu do ekstraklasy Gwiazdą Ruda Śląska. 

Śląsk wystąpił bez dwóch podstawowych graczy Filipa Turkowyda i Giorgio Chokhellego. Dodatkowo wrocławianie wyraźnie byli spięci debiutem w wyższej lidze. Pierwsza połowa przebiegała pod wyraźne dyktando gości. W 22. sekundzie po błędzie Śląska gola strzelił Boldrych. Krótko potem kolejną bramkę dla rywala zdobył Grzywaczewski. Gwiazda wyraźnie dominowała na parkiecie. Kilka razy próbkę swoich umiejętności musiał zaprezentować Dudek. Śląsk kilka razy kontrował (strzały Lytvynenki, Grochowskiego, Rojka, Taranka, Bondarenki). W 17. minucie gola dla gości strzelił Boldrich.

Na drugą połowę wyszedł całkiem inny Śląsk. Na parkiecie zameldował się kapitan drużyny Kamil Kozak i pokazał, że jest prawdziwym kozakiem. Śląsk grał odważniej i uzyskał przewagę. Często zagrażał bramce gości, jednak bardzo dobrze bronił Waszka. W 31. minucie Śląsk przeprowadził wzorcową akcję. Po podaniu Gojlika Rojek wycofał piłkę, a Grochowski uderzeniem z dystansu trafił do siatki.  Wydawało się, że WKS złapie kontakt, ale dwie minuty później doszło do przełomowego momentu. Dobrze grający Artem Lytvynenko bardzo ostro sfaulował Boldrycha i ujrzał czerwoną kartkę. Grający w osłabieniu Śląsk stracił kolejną bramkę po strzale Alcibara. Do końca meczu obie drużyny toczyły zacięty pojedynek, jednak jedyną bramkę strzelił w końcówce zespół Gwiazdy (Jagodziński). Mecz zakończył się wynikiem 1:5. Za tydzień Śląsk rozegra kolejny mecz u siebie. Przeciwnikiem będzie inny beniaminek I ligi Wisła Opatowiec.

Skład Śląska:  Dudek – Rojek, Dziubczyński, Grochowski, Gojlik oraz Bondarenko, Taranek, Lytvynenko, Shutyak, Kozak, Kapinos oraz bez gry Dec

ZOBACZ też: Yehor Matsenko. Cichy bohater sobotniej wygranej?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.