FUTSAL: Zwycięstwo z liderem

25.01.2024 (19:21) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/11/Futsal 7_65537aa720b7f.png

fot.: WKS Śląsk Futsal Wrocław

Seniorzy futsalowego Śląska Wrocław rozpoczęli rundy rewanżowe. Zarówno pierwszy, jak i drugi zespół mierzył się na wyjazdach z liderami. Ostatnie mecze ligowe rozegrali juniorzy. 

PIERWSZA DRUŻYNA (SENIORZY – I LIGA)

W I lidze Śląsk grał w Rudzie Śląskiej z tamtejszą Gwiazdą. Rywal jest faworytem rozgrywek. Do tej pory w 11 meczach zgromadził 31 punktów. Nie inaczej było w meczu ze Śląskiem. Lider był drużyną zdecydowanie lepszą i wygrał zasłużenie 6:0 (3:0).

Skład Śląska: Charrier (Morykyshka) – Grochowski, Hojlik, Lytvynenko, Rojek, Turkowyd, Taranek, Bondarenko, Jajko, Chokheli, Kapinos, Kozak, Kur

DRUGA DRUŻYNA (SENIORZY – II LIGA)

W II lidze doszło do derbów z AZS Profi Sport Wrocław. Śląsk II przystąpił do meczu w mocnym składzie i już w trzeciej minucie po akcji zespołowej piłkę do siatki skierował Shutyak. Ten sam zawodnik po indywidualnej akcji potężnym strzałem z dystansu podwyższył na 2:0. Śląsk, zajmujący przed tym meczem ostatnią pozycję w tabeli, zdecydowanie dominował nad liderem. Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Śląsk miał przewagę i zagrażał bramce AZS. Efekt przyszedł w 35. Minucie, kiedy Drożyński pięknym uderzeniem podwyższył na 3:0. Rywal próbował odmienić losy meczu, wycofując bramkarza, co wykorzystał Śląsk. Rozgrywający pierwszy mecz w tym sezonie Giorgio Chokheli, przejął piłkę pod własnym polem karnym i skierował ją do pustej bramki.

Skład Śląska: Dudek – Chokheli, Kapinos, Shutyak, Kozak, Kur, Moczurad, Szewczyk, Rusyn, Drożyński, Stasiak, Popadiuk

TRZECIA DRUŻYNA (JUNIORZY STARSI – CLJ U-19)

Zakończyły się rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorów w Futsalu. Startujący w nich WKS Śląsk Futsal Wrocław U-19 nie zaliczy sezonu do udanych. Powodów było wiele. Częściowo pisaliśmy o tym przy okazji podsumowania rundy jesiennej. Wkrótce podsumujemy cały sezon.

W ostatnim tygodniu Śląsk rozegrał dwa mecze.

W pierwszym przegrał na wyjeździe z GKS Tychy 2:5. Gole dla Śląska strzelili Zięba i Borowski.

Skład Śląska: Myloboh – Borowski, Piestrak, Wroński, Yakubov, Humeniuk, Sypko, Zięba

Na zakończenie rozgrywek Śląsk zdobył czwarty punkt w sezonie. Po szalonym meczu zremisował z Gwiazdą Ruda Śląska 7:7. Wrocławianie trzykrotnie prowadzili dwoma bramkami, a decydującego gola stracili 25 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Trzy bramki zdobył najlepszy strzelec drużyny Kacper Borowski, a po dwie Dawid Wroński i Paweł Zięba.

Skład Śląska: Borowski, Piestrak, Wroński, Yakubov, Zięba, Humeniuk, Sypko, Muszkiewicz

ZOBACZ też: Grali młodzi. Znów towarzysko

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.