Ivan Djurdjević na wylocie ze Śląska!

21.04.2023 (08:40) | Mateusz Włosek
uploads/images/2023/4/ivan_643a859ec04ab.jpg

fot.: Paweł Kot

Jak poinformował w piątkowy poranek Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Ivan Djurdjević przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Śląska Wrocław. Serbski szkoleniowiec żegna się z zielono-biało-czerwonymi po dziesięciu miesiącach współpracy. W blokach czeka już nowy-stary trener. Do dopięcia pozostały tylko detale. 

Ivan Djurdjević przygodę we Wrocławiu rozpoczął 1 lipca 2022 roku, kiedy przejął zespół z rąk Piotra Tworka, z którym rozwiązano kontrakt po tym jak Śląsk dopiero w przedostatniej kolejce sezonu 2021/22 zapewnił sobie utrzymanie w lidze. 46-letni serbski szkoleniowiec  jak dotąd poprowadził zielono-biało-czerwonych w 32 meczach. W ekstraklasie w 28 spotkaniach zgromadził 31 punktów, na które złożyło się siedem zwycięstw, dziesięć remisów i jedenaście porażek.

Djurdjević w Pucharze Polski co prawda przełamał klątwę pierwszej rundy, ale Śląsk zakończył zmagania na ćwierćfinale po balamażu w Kaliszu z drugoligowym KKS-em (0:3). Zwolnienie Djurdjevicia sondowano już od kilku tygodni, szczególnie od momentu porażki na własnym obiekcie z Piastem Gliwice. Wrocławianie ostatni raz w lidze wygrali 26 lutego (2:1 z Lechem) i od tego czasu zanotowali aż sześć spotkań bez kompletu punktów. 

Decydujące dla Serba miało być niedzielne spotkanie w Zabrzu, które może zadecydować o kształcie strefy spadkowej, w której pozostają wrocławianie. W środę 19 kwietnia informowaliśmy zgodnie z pojawiającymi się pogłoskami, że do roli trenera na końcówkę sezonu przewidywany jest Jacek Magiera, który jest związany z WKS-em kontraktem do końca czerwca. Wieści te potwierdził dzień później Piotr Janas z "Gazety Wrocławskiej", który dodatkowo podał, że Magiera po uratowaniu losów Śląska w ekstraklasie, mógłby przejąć Raków Częstochowa po Marku Papszunie. Wrocławski klub ciągle posiada trzech trenerów na obowiązujących umowach: Magierę, Tworka i Djurdjevicia. Ten pierwszy tym samym powróciłby na stanowisko pierwszego trenera po ponad roku pracy w stolicy Dolnego Śląska. 

Według wrocławskich dziennikarzy, proces zmiany trenera jest już na ostatniej prostej i około południa można spodziewać się oficjalnego komunikatu klubu o zwolnieniu trenera Ivana Djurdjevicia. Z tego powodu nie została też zaplanowana tradycyjna przedmeczowa konferencja prasowa.

294 dni - tyle trwała kadencja Ivana Djurdjevicia w Śląsku Wrocław.

 

 

ZOBACZ też: Tygodniowy rozkład jazdy (22.04 – 27.04)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.