Jacek Magiera zakażony koronawirusem!

07.07.2021 (09:20) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/5/KoPa_RakCzesSlaWro_23042021-79_6097ede7aa458.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk przystąpi do rywalizacji w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy bez pierwszego szkoleniowca. Wynik pozytywny dał test przeprowadzony tuż przed wylotem czwartej drużyny ekstraklasy do Estonii. 

O zakażeniu koronawirusem szkoleniowca Śląska  poinformowała oficjalna klubowa strona. Jak podkreślono, wszystkie dotychczasowe badania trenera Jacka Magiery dawały wyniki negatywne, a co więcej został on zaszczepiony dwiema dawkami szczepionki. Zgodnie z protokołem medycznym UEFA, pozytywny wynik ostatniego testu wyklucza jednak udział szkoleniowca w czwartkowym meczu. Nie ma również możliwości powtórzenia badania.

Klub podaje, że Jacek Magiera czuje się dobrze i nie wykazuje żadnych objawów zakażenia. Obowiązki pierwszego szkoleniowca zielono-biało-czerwonych podczas jutrzejszego meczu pełnić będzie drugi trener Tomasz Łuczywek, który trafił na Oporowską w marcu po zmianach w sztabie szkoleniowym wrocławian (więcej o nim przeczytacie TUTAJ). Pozytywny wynik testu Magiery to kolejny cios dla Śląska przed meczem w Estonii - wczoraj informowaliśmy, że kontuzja uniemożliwi występ Erikowi Exposito.

Pierwszy mecz 1. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław rozpocznie się jutro o godzinie 20:00 czasu polskiego w Parnawie.

ZOBACZ też: Zapis dyskusji na żywo przed meczem Paide - Śląsk