Jezierski: To jedna z najlepszych chwil w moim życiu

31.03.2024 (19:05) | Adam Mokrzycki / Marcin Sapuń
uploads/images/2024/3/KoPa_PiaGliw_SlaWro_30032024-88-ai_66094d8908a2b_66099194e4d5c.jpg

fot.: Paweł Kot

W 26. kolejce Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował z Piastem Gliwice 2:2. O przebiegu spotkania więcej przeczytacie TUTAJ. Po meczu porozmawialiśmy z debiutantem Jakubem Jezierskim, dla którego było to historyczne wydarzenie w jego karierze. 

Jakie to uczucie zadebiutować w pierwszej drużynie?

Ciężko to opisać. Jestem już w tym klubie około 13 lat. Bardzo wyczekany moment dla mnie. Na pewno jedna z najlepszych chwil w moim życiu. Nic tak nie cieszy, jak debiut w Ekstraklasie, na który się tak długo i ciężko pracowało. Niesamowicie to doceniam. Jest to dla mnie nagroda i motywacja do dalszej, ciężkiej pracy. To mi tylko pokazuje, że moja ciężka praca skutkuje i idę w dobrym kierunku.

Jesteś wyróżniającą się postacią w rezerwach. Strzeliłeś sześć goli. Zdobyłeś ostatnio bramkę na wagę bardzo ważne zwycięstwa, które pozwoliło utrzymać się na fotelu lidera. Widać, że trener Magiera też to zauważył. To faktycznie na pewno bardzo duże wyróżnienie.

Tak. Też tak uważam, że jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Co mogę powiedzieć? Jestem bardzo mocno zadowolony. To jest niesamowita rzecz dla mnie i dla mojej rodziny. Nic tylko się cieszyć, prawda?

Tata złożył ci gratulacje? Wiemy, że był obecny na meczu.

Tak. Był na meczu. Też się bardzo cieszył. Fajnie razem to przeżywaliśmy. Coś pięknego, prawda?

Ostatni okres jest dla ciebie kluczowy. Miałeś testy w Koronie Kielce, czyli też ekstraklasowym klubie. Teraz przebiłeś się do pierwszego zespołu, bo zacząłeś trenować z „jedynką”. Te ostatnie miesiące są dla ciebie bardzo ważną, mając na uwadze to, że wciąż jesteś bardzo młodym zawodnikiem.

Tak. Jest to dla mnie ważny okres. Kluczowy, tak jak powiedziałeś. To jest naturalna rzecz, bo już mam 19 lat, a zaraz 20. Kiedy jak nie teraz, prawda? To jest ten moment, w którym muszę stawiać duże kroki, w których muszę łapać pewność. Wszystko jest w moich rękach, tak naprawdę.

Zaliczyłeś debiut, więc zrealizowałeś jeden kamień milowy. Jakie są twoje cele na ten sezon?

Cele na ten sezon? Na pewno walka o awans do II ligi z zespołem rezerw. Dalsza walka o skład i jak najwięcej minut w pierwszym zespole. Ciężka praca i lecimy dalej, nie? To dopiero początek.

W czerwcu kończy ci się kontrakt ze Śląskiem. Są prowadzone jakieś rozmowy z tobą dotyczące przedłużenia tej umowy?

Rozmowy jakieś są. Na razie nic nie mogę jeszcze powiedzieć do końca.

Czyli są na wstępnym etapie?

Tak.

W twoim kontrakcie są zawarte jakieś klauzule o automatycznym przedłużeniu w przypadku zaliczenia odpowiedniej ilości minut?

Nie. 

ROZMAWIALI ADAM MOKRZYCKI I MARCIN SAPUŃ

Szukasz sali konferencyjnej w Kielcach?

ZOBACZ też: FOTO: Piast : Śląsk

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.