Kapitan wrócił do treningów

25.01.2022 (14:35) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/1/makaporzucek_61dab31003558.png

fot.: Mateusz Porzucek

Kłopoty zdrowotne Krzysztofa Mączyńskiego na szczęście okazały się krótkotrwałe. Lider wrocławian jeszcze przed zakończeniem zgrupowania w Turcji rozpoczął treningi indywidualne. 

Pytania o stan zdrowia Krzysztofa Mączyńskiego kibice Śląska zadawali sobie od piątkowego popołudnia, gdy kapitan musiał opuścić murawę tuż przed przerwą sparingowego meczu z Karabachem Agdam (3:2). Na placu gry zastąpił go Szymon Lewkot, a asystent trenera Jacka Magiery Paweł Kozub w pomeczowej wypowiedzi zachowywał ostrożność. Mączyński dzień później nie zagrał przeciwko Floridsdorferowi (0:0), w przededniu ostatniego tureckiego występu zielono-biało-czerwonych wiemy już jednak, że można odetchnąć z ulgą.

Klub potwierdził, że Mączyński na początku nowego tygodnia wrócił do treningów i zamieścił zdjęcia z jego zajęć z trenerami przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutami. Pytanie o dyspozycję zdrowotną kapitana przed pierwszym ligowym meczem w 2022 roku pozostaje otwarte, a jak pokazały niedawne wybory najlepszej jedenastki minionych dwunastu miesięcy, kibice Śląska nie wyobrażają sobie składu bez Mączyńskiego. Pomocnik zielono-biało-czerwonych otrzymał najlepszy indywidualny wynik w Waszym głosowaniu nie licząc bramkarzy, gdzie oczywiście konkurencja była najmniejsza.

W pierwszym ligowym meczu po zimowej przerwie Śląsk już w sobotę 5 lutego o godzinie 20:00 zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

ZOBACZ też: Zdarzyło się wczoraj: Kozub o Bejgerze

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.