Kibice Śląska dla dzieci

08.06.2021 (20:27) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2021/6/unnamed (4)_60bfbd538e770.jpg

fot.: Paweł Kot / Gosia Dw

W długi weekend na Stadionie Wrocław odbyło się wiele wydarzeń. W niedzielę na murawę wybiegli uczestnicy turnieju charytatywnego #ŚląskoweGranie, ale działo się także w piątek i sobotę. Dzięki uprzejmości włodarzy stadionowej spółki, w piątek płytę główną stadionu przejęło Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk, które ma już kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji turniejów. 

W piątkowy wieczór odbył się XIII Turnieju o Puchar Wielkiego Śląska, który po zwycięstwo 2:0 nad Wielkim Śląskiem wygrały Łaziory. Jednak wcześniej Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk wspólnie z Ośrodkiem Kibice Razem zorganizowało turniej dla dzieci w ramach Młodzieżowej Ligi Kibica. Kilkanaście drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe rywalizowało ze sobą na czterech boiskach rozstawionych na głównej płycie Stadionu Wrocław.

Poza rywalizacją na boisku również dużym zainteresowaniem cieszyły się „piłkarzyki”, gdzie również toczone były zacięte pojedynki. Mimo tego, że rywalizację w swoich kategoriach wygrały najlepsze drużyny, to tego dnia nie było przegranych. Wszyscy dobrze się bawili i spełniali swoje marzenia, a nagród i upominków dla nikogo nie zabrakło. Każda drużyna grająca w turnieju opuściła Stadion Wrocław z pamiątkowym pucharem. 

- Mimo, że Dzień Dziecka był kilka dni wcześniej, to jednak kibice Śląska właśnie w piątek podarowali dzieciakom najlepszy z możliwych prezentów. Dla nas dorosłych granie na murawie Stadionu Wrocław było dużym przeżyciem. Można sobie wyobrazić co czuły dzieci, które spełniały swoje marzenia grając w piłkę na obiekcie na którym na co dzień w Ekstraklasie rywalizują piłkarze Śląska i reprezentacji Polski

- powiedział Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk.

W sobotę Stadion Wrocław, w ramach obchodów Dnia Dziecka, zorganizował piknik rodzinny, zawody sportowe na murawie, turnieje i konkursy dla najmłodszych.

Zdjęcia z piątkowego turnieju zorganizowanego przez Wielki Śląsk:

źródło: Wielki Śląsk

ZOBACZ też: EURO: Nieudana próba generalna (RELACJA)