Kolejne kontrakty młodych graczy

18.07.2023 (15:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2023/5/radosc2_clj_64772e3059569.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Dyrektor sportowy David Balda oprócz transferów, stara się także przedłużać umowy z zawodnikami, którzy mają szanse tworzyć w przyszłości kadrę pierwszej drużyny. Na pozostanie w Śląsku Wrocław zdecydowało się dwóch graczy z rocznika 2005, którzy w poprzednim sezonie występowali w Centralnej Lidze Juniorów U19. 

Jeszcze w poprzednim tygodniu informowaliśmy o nowych umowach dla Aleksandra Wołczka i Krzysztofa Kurowskiego, a już pojawiają się nowe wieści z Akademii Śląska Wrocław. Na dłuższy pobyt w klubie zdecydowali się bowiem Stanisław Szczyrek i Allen Rozum.

Pierwszy z wymienionych trafił do stolicy Dolnego Śląska przed rozpoczęciem sezonu 2021/22, a wcześniej zaczynał swoją przygodę z futbolem w Warszawie, konkretnie w barwach Orłów Zielonka. Później reprezentował także Polonię oraz UKS Varsovię. Przez dwa lata gry środkowego obrońcy udało mu się uzbierać 36 meczów w CLJ U19, w których zdobył dwie bramki. Szczyrek został nawet zaproszony na treningi z pierwszym zespołem i zagrał w sparingu z GKS-em Tychy (1:2). Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/25.

- Moim celem na najbliższe miesiące jest ugruntowanie swojej pozycji w rezerwach, a z biegiem czasu chciałbym się również przebić do pierwszego zespołu i być tam ważnym ogniwem. Zawsze mam motywację do pracy, ale taki kontrakt to jeszcze dodatkowa motywacja i większe pole do rozwoju. Na boisku najlepiej czuję się na środku obrony, niezależnie czy jest to ustawienie z trójką czy czwórką obrońców. Piłkarskim wzorem do naśladowania jest dla mnie Sergio Ramos

- powiedział młody zawodnik.

Na roczną umowę zdecydował się z kolei Allen Rozum, który do Śląska dołączył w sierpniu 2021 roku. Wcześniej występował on w barwach wielkopolskich zespołów: AP Reissa Poznań i Jaroty Jarocin. Niemal z miejsca Rozum stał się stałym punktem drużyny U19, która w poprzednim sezonie spadła z CLJ. Nominalnie jest on środkowym obrońcą, a w zeszłych rozgrywkach udało mu się wystąpić w 18 meczach i strzelić jednego gola. Podobnie jak Szczyrek, zadebiutował on w sparingach pierwszego i drugiego zespołu.

- Grałem ostatnio na prawej obronie i wahadle, ale teraz, w tym sezonie, będzie to środek obrony. Moim piłkarskim wzorem do naśladowania jest Kyle Walker, może nie wyglądamy podobnie, ale na nim chciałbym się wzorować. Nowy kontrakt to na pewno taki "kop" motywacyjny, bo wiem, że moi koledzy mnie gonią i mam nadzieję, że nie dogonią (śmiech - red.). Oczywiście cieszę się z nowej umowy. Mam swoje cele i jestem coraz bliżej ich realizacji. Myślę, że uda mi się je osiągnąć i będę grał w pierwszym zespole

- podsumował parafowanie nowej umowy 18-latek.

Podpisanie kontraktów z młodzieżą skomentował także David Balda, który zaznaczał, że zawodnicy ci swoja ciężką pracą zapracowali sobie na przedłużenie współpracy. Dyrektor sportowy Śląska wyraził też swoją nadzieję związaną z możliwym debiutem tych zawodników w ekstraklasie w przyszłości.

ZOBACZ też: Co wiemy o Śląsku po okresie przygotowawczym?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.