Komisja Ligi ukarała gracza Śląska. Nahuela czeka dłuższa przerwa

15.11.2023 (17:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/11/slask_6554d1125a50c.jpg

fot.: Paweł Kot

W meczu z Cracovią, bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzał Matias Nahuel Leiva, który uderzył zawodnika gospodarzy, Jakuba Jugasa. Dyskwalifikacją Hiszpana zajęła się Komisja Ligi, która w środę zajęła stanowisko w tej sprawie i wymierzyła karę graczowi Śląska Wrocław.  

W 52. minucie w piątkowym spotkaniu z Cracovią doszło do starcia Matiasa Nahuela Leivy z Jakubem Jugasem. Czech sfaulował zawodnika WKS-u, ale sędziowie nie zareagowali w tej sytuacji i nie przerwali gry. Zrobili to dopiero, gdy zdenerwowany i sprowokowany Hiszpan (w jego kierunku padły obraźliwe słowa) uderzył głową w twarz środkowego obrońcę. Więcej o całym zdarzeniu pisaliśmy w niedzielę. Wtedy też padły pierwsze domysły, jak długa przerwa może czekać skrzydłowego Wojskowych. Za naruszenie nietykalności cielesnej, Nahuelowi groziły co najmniej trzy mecze dyskwalifikacji. 

W środowe popołudnie 15 listopada odbyło się posiedzenie Komisji Ligi, która zdecydowała o karze dla piłkarza Śląska. Matias Nahuel Leiva został zdyskwalifikowany na cztery kolejne mecze, a dodatkowo musi zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny. Oznacza to, że skrzydłowego zabraknie w kadrze meczowej przeciwko Radomiakowi Radom, Rakowowi Częstochowa, Koronie Kielce oraz Zagłębiu Lubin. Skrzydłowy nie zagra do końca 2023 roku. 

ZOBACZ też: Dodatkowe bilety na Śląsk - Raków!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.