Magiera docenia wychowanka Śląska. Ma szansę pojechać na mecz Ekstraklasy

26.03.2024 (16:00) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/3/20240326_032551_66023c8a43c24.png

fot.: Łukasz Grzywaczyk

W trakcie ostatniego #SektoraŚląska trener Jacek Magiera ogłosił, że we wtorkowym treningu pierwszej drużyny udział weźmie Jakub Jezierski, wychowanek i gracz rezerw WKS-u. 

- Jutro na trening przyjdzie Kuba Jezierski. Dał sygnał w meczu z LZS-em Starowice Dolne, także jest. Jeżeli wykorzysta szansę jutro na treningu i zobaczymy dobry sygnał, ma szansę jechać do Gliwic

- powiedział w poniedziałkowym podcaście #SektorŚląska Jacek Magiera.

To właśnie w minionej kolejce III ligi 19-latek popisał się dobrym przejęciem na własnej połowie, następnie prostopadłym podaniem do Patryka Szwedzika, a finalnie akcję zwieńczył bramką na wagę zwycięstwa w ostatnich sekundach meczu.

Szkoleniowiec WKS-u zaznaczył, że na taką samą szansę może liczyć każdy inny zawodnik.

- Jeżeli któryś z młodych chłopaków pokaże się z dobrej strony, komuś zabierze piłkę, odepchnie kogoś, strzeli gola, będzie odważny, to nie mam problemu z tym, żeby pojechał i walczył o swoje. W każdy weekend mają okazję, aby na zielonym prostokącie pokazać, że to im należy się szansa

- dodał.Dla wychowanka WKS-u nie będzie to pierwsza styczność z ekstraklasowym zespołem Wojskowych, bowiem za pierwszej kadencji trenera Magiery był on częścią kadry podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Młody pomocnik, którego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu, w obecnej kampanii wystąpił w 22 meczach i zdobył sześć bramek.

Oprócz Jezierskiego na treningu pierwszej drużyny zamelduje się Lewuis Pena. 47-letni szkoleniowiec i jego sztab, którzy z wyrozumiałością podchodzą do trudnej i powolnej adaptacji Wenezuelczyka w nowym środowisku, chcą przyjrzeć mu się z bliska.

Wojskowi z Piastem Gliwice zmierzą się już w najbliższą sobotę, 30 marca. Pierwszy gwizdek o 17:30.

ZOBACZ też: REZERWY: Męczarnie z happy endem. Śląsk II – LZS Starowice 1:0 (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.