Michalski zadebiutuje w lidze?

02.02.2022 (11:10) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/1/Zrzut ekranu 2022-01-28 002859_61f32b1a9fe7f.png

fot.: Mateusz Porzucek

Klub z Oporowskiej poinformował o wpisaniu utalentowanego środkowego obrońcy, Szymona Michalskiego, do kadry pierwszego zespołu, a co za tym idzie, zgłoszeniu 17-latka do rozgrywek ligowych. Tym samym spełnia się błyskawiczny scenariusz, wedle którego grający jeszcze niedawno w drugoligowych rezerwach piłkarz, może dostać szansę na najwyższym szczeblu.  

O Szymonie Michalskim opinia publiczna po raz pierwszy usłyszała przy okazji pucharowego starcia zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Wołczka z Zagłębiem Lubin (0:3). Miliczanin wyróżnił się wtedy, obejmując odpowiedzialną pozycję na środku obrony, w miejsce kontuzjowanego Mariusza Pawelca. 17-latek grał jednak z pewnością siebie i stanowczością zdecydowanie odpowiadającą legendarnemu “Mario”, przez co podczas zakończonego niedawno obozu przygotowawczego w Turcji przylgnął do niego analogiczny pseudonim.  

Nad Bosforem młody defensor otrzymał sporą liczbę minut, bo aż 180. Imponował szybkością podejmowania decyzji i dobrym wyprowadzeniem piłki, a jego szerszą sylwetkę przedstawialiśmy już TUTAJ. W tym sezonie II ligi Michalski rozegrał 19 spotkań. Wieść o zarejestrowaniu tego gracza do rozgrywek ekstraklasy jest także zachętą dla całej młodej gwardii, która tłumnie puka do bram pierwszego zespołu. 

ZOBACZ też: 17 lat wyjazdowej niemocy