Młody snajper z kontraktem

02.05.2024 (19:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2024/5/128537111714500147_66339fbe52d8d.jpg

fot.: Adrianna Ficek / slaskwroclaw.pl

Piętnastoletni napastnik Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław Maciej Kucharski podpisał swój pierwszy kontrakt z WKS-em. Jest on drugim po Bartoszu Szywale zawodnikiem z bardzo utalentowanego rocznika 2009, który związał się z wrocławskim klubem. Kim jest Maciej Kucharski? 

Popularny „Kuchy” jest napastnikiem. Od ponad dwóch lat jest najlepszym strzelcem w swoich drużynach. Dawno w grupach młodzieżowych nie było chłopaka o takim instynkcie strzeleckim. Potrafi znaleźć się w polu karnym, ale także uderzyć z dystansu.

Jest wychowankiem AP Oleśnica. Od najmłodszych lat się wyróżniał. Już w wieku 11 lat grał w trampkarzach. Wiosną 2021 roku w rozgrywkach młodzików strzelił Ślęzie cztery gole. W kolejnym sezonie był już graczem najstarszego wrocławskiego klubu. Strzelał sporo goli. Był jednym ze współautorów sensacyjnego zwycięstwa z AP Śląsk w wojewódzkiej lidze trampkarzy młodszych. Zimą 2022 roku przeszedł do Śląska. Od początku imponował skutecznością. Już na początku strzelił m.in. trzy gole Lechowi oraz Sparcie Praga.

Wiosną w lidze przyczynił się do wygranej Śląska w WLTM (10 goli) i WLM (cztery). Zadebiutował też w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy i strzelił w tym meczu gola.

W minionym sezonie był dwukrotnie najlepszym strzelcem WLT, przyczyniając się do wygranych w lidze jesienią i wiosną. Okazyjnie grywał w trampkarzach młodszych i CLJ U-15.

Bieżący sezon to eksplozja talentu młodego napastnika. Kucharski po raz pierwszy ma okazję konfrontacji z rywalami na poziomie centralnym i pokazuje, że należy w kraju do ścisłej czołówki zawodników na pozycji snajpera. W Centralnej Lidze Juniorów U-15 Śląsk spisuje się rewelacyjnie. Wygrał edycję jesienną, nie ponosząc porażki w 14 meczach, a Kucharski z 14 golami w 11 meczach był najlepszym strzelcem ligi. Wiosna jest jeszcze lepsza. Drużyna z kompletem 10 zwycięstw jest bardzo bliska awansu do półfinału Mistrzostw Polski, a bohater tekstu z 20 bramkami w 10 meczach pobił rekord ligi.

Dobre występy Kucharskiego nie umknęły uwadze trenera reprezentacji Polski U-15. Młody snajper od początku jej powstania jest jej podstawowym zawodnikiem. Już w debiucie przeciwko Irlandii Północnej strzelił trzy gole, a parę dni później w rewanżu zanotował dwa trafienia. Ogólnie w siedmiu meczach w kadrze strzelił pięć goli. Okazję do dalszych występów i bramek będzie miał w przyszłym tygodniu.

ZOBACZ też: ''Czas wracać do domu''. Nowe oferty i Exposito coraz bliżej odejścia ze Śląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.