MŁODZIEŻ: CLJ na start

17.08.2022 (19:32) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/4/KoPa_CLJ_SlaWroLegWar_2442022__-35_626589058224a.jpg

fot.: Paweł Kot

W miniony weekend zainaugurowały rozgrywki Centralne Ligi Juniorów U-19 i U-17. Obie wystartowały w nowej formule. Za tydzień startuje U-15 - w ostatnim sprawdzianie przed ligą Śląsk pokonał Legię. Poniżej relacje. 

Po trzech latach powrócono do formuły U-19 w najstarszej kategorii CLJ. Do tej pory rozgrywano je jako U-18 przy jednoczesnym dopuszczeniu do gry czterech zawodników rok starszych. W pierwszym meczu Śląsk U-19 (trener Siemiński) wybrał się do Gdańska na mecz z Lechią, która po roku przerwy awansowała do CLJ. Prowadzenie dla Śląska uzyskał w 41 minucie Wołczek, wyrównał w 48 minucie Okoniewski.

Skład Śląska: Śliczniak – Rozum (79' Lipiński), Szczyrek, Posacki, K. Kurowski (38' J. Zender) - Maszkowski, Jezierski, Wołczek (79' Kaliszczak), Sikora (64' Poliński) , Matuszewski, Bednarczyk.

Tydzień temu w środę Śląsk U-19 zmierzył się w ramach okręgowego Pucharu Polski z Dębem Dobroszyce. Po raz pierwszy w historii pucharowych występów juniorów, młodzi wrocławianie odpadli w pierwszej rundzie przegrywając 0:1.

Skład Śląska: Sierda – Lipiński (46 Rozum), Marszałek, Szczyrek (59 Goszczyński), Poliński – M. Solarz, Maszkowski, Wołczek (46 Matuszewski)– Kaliszczak (46 Bednarczyk), J. Zender, Sikora


Również z Lechią Gdańsk zmierzyli się juniorzy młodsi AP Śląsk (trener Schmidt) w ramach CLJ U-17. Od tego sezonu zamiast czterech grup, rozgrywki odbywają się w dwóch – wschodniej i zachodniej. W meczu z Lechią Śląsk od początku uzyskał przewagę i do przerwy prowadził 5:1. Dwie bramki strzelił powracający po latach z FC Wrocław. Kolejne gole dołożyli Kosiba, Maliszewski i Wróblewski.

W drugiej połowie pokazał się przebywający w minionym tygodniu na testach w Empoli Benedyktowicz, który strzelił dwa gole. Kolejne dwa zdobyli Skóra i Kobelczuk.

Skład Śląska: Celebański - Sosulski, Cyrek, Fałowski (Juchnik-Juchnicki), Wróblewski, Skrzypczyński (65' Pawlik), Kosiba (60' Skóra), D. Zender (50' Gerstenstein), Graczyk (50' Kobelczul), Maliszewski, Maścianica (50' Benedyktowicz).


Trampkarze AP Śląsk (trener Dziakowicz) ligę zainaugurują w najbliższy weekend meczem z Rakowem. W ostatnim sparingu zmierzyli się z Legią Warszawa. Po dobrym meczu Śląsk wygrał 3:1. Dwie bramki zdobył pozyskany z Ilianki Rzepin Siniawski, a jednego Gajewski, który wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie Legia nie wykorzystała "jedenastki".

Skład Śląska: Charuży (Księżak) – Borowy, Korzeniowski, Kaszub, Wlazło – Cegliński, Kleczewski, Gajewski – Łabędzki, Siniawski, Rostek oraz Krzysztoń, Wyszyński, Hachuła, Szczygieł, Świerczek, Pakosz, Wąsala.

ZOBACZ też: Kto był Piłkarzem Meczu? (WYNIKI)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.